صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ | ۸:۱۰ ب.ظ
0

استان اردبيل در دومين سال حضور خود در نمايشگاه بين المللي تخصصي گردشگري باكو قابليت ها و جاذبه هاي تاريخي ، طبيعي و گردشگري استان را به نمايش گذاشت.

وراوی :

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل روز پنجشنبه گفت: نمایشگاه بین المللی تخصصی گردشگری از امروز تا ۲۱ فروردین به مدت سه روز در شهر باکو جمهوری آذربایجان در محل مرکز نمایشگاهی EXPO برگزار می شود.
قادر تقی زاده با اشاره به اختصاص غرفه ای به مساحت ۱۲۶متر مربع به استان های اردبیل ، آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ماکو اظهار کرد: در این نمایشگاه کشورهایی از چین ، ترکیه ، مالزی ، هند ، گرجستان ، ازبکستان ، ایتالیا ، بلغارستان ، تایلند ، تونس ، هندوراس ، جمهوری دومینیکین و مونته نگرو شرکت دارند.
وی به اختصاص غرفه ای به متراژ ۱۸ مترمربع در این نمایشگاه برای هر استان اشاره کرد و افزود: در غرفه اختصاصی استان اردبیل دو نوع بسته به زبان های انگلیسی و آذری برای آشنایی با جاذبه های گردشگری استان در بین بازدید کنندگان توزیع می شود.
او گفت: این بسته ها حاوی دو نوع لوح فشرده و کتابچه معرفی جاذبه های گردشگری استان ، کتابچه معرفی مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و بروشور معرفی عشایر ایل شاهسون به زبان های آذری و انگلیسی ، کارت پستال و پوستر جاذبه های گردشگری استان همراه با کتابچه سرمایه گذاری استان و کتابچه صنایع دستی و ورنی استان است.
تقی زاده همچنین از پخش تصاویر و فیلم جاذبه ها ، قابلیت ها و مناطق نمونه گردشگری استان به زبان آذری و نصب تابلوهایی از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان در این نمایشگاه خبر داد.
وی اظهار کرد: با توجه به بیشترین آمار ورودی گردشگران آذری به استان اردبیل با هدف گردشگری سلامت بروشورهای دانشگاه علوم پزشکی استان برای معرفی توانمندی های درمانی این استان از جمله امکانات و تجهیزات مراکز بیمارستانی ، درمانگاهی و آب‌ های گرم در اختیار بازدیدکنندگان این نمایشگاه قرار می گیرد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل ، تقی زاده با بیان اینکه سوغاتی عسل سبلان و قره حالوا برای معرفی سوغات استان اردبیل به بازدیدکنندگان ارائه می شود گفت: همچنین صنایع دستی استان از جمله گلیم و ورنی برای آشنایی بازدیدکنندگان با توانمندی های صنایع دستی استان در نمایشگاه مذکور در معرض دید گذاشته شده است.
نمایشگاه گردشگری باکو تحت عنوان ‘ای آی تی اف’ هر سال به صورت تخصصی در حوزه گردشگری برگزار می شود.
۶۰۱۸

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر