صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۳ ب.ظ
0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به خسارت ناشی از سرمازدگی‌های اخیر گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های اولیه به نظر می‌رسد باغات مشگین‌شهر بیش از 19 میلیارد تومان، نمین 18 میلیارد تومان، خلخال 9 میلیارد تومان، اردبیل و کوثر هر یک 6 میلیارد تومان و نیر 5 میلیارد تومان از این محل خسارت دیدند.

وراوی :

عدیل سروی عصر امروز در جریان بازدید از آخرین وضعیت خسارت وارده به باغات اردبیل اظهار کرد: به دنبال بارش برف و سرمای هوا در یک ماه اخیر باغات شهرهای مختلف استان اردبیل خسارت دیدند که بیشترین خسارت مربوط به مشگین‌شهر است.

وی افزود: بر اساس برآوردها و پیش‌بینی‌های اولیه به نظر می‌رسد باغات مشگین‌شهر بیش از ۱۹ میلیارد تومان، نمین ۱۸ میلیارد تومان، خلخال ۹ میلیارد تومان، اردبیل و کوثر هر یک ۶ میلیارد تومان و نیر ۵ میلیارد تومان از این محل خسارت دیدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با یادآوری اینکه البته به صورت دقیق‌تر بعد از ارزیابی کارشناسان صندوق بیمه خسارت وارده به باغات اعلام خواهد شد، گفت: از فردا تا آخر هفته کارشناسان صندوق بیمه و بانک کشاورزی به همراه ناظران برآورد خسارت بررسی‌‌های خود را از باغات انجام خواهند داد تا زمینه برای اعلام دقیق خسارت و حمایت از زارعان و باغداران فراهم آید.

سروی ادامه داد: البته زارعان به نسبت باغداران خسارت کمتری دیدند و امیدواریم با پوشش بیمه‌ای باغات و زراعت استان بتوانیم خسارت وارده به فعالان این بخش را جبران کرده و جلوی متضرر شدن آنها را بگیریم.

وی با تاکید بر توسعه بیمه محصولات کشاورزی تصریح کرد: بیمه پشتوانه خوبی است تا زارعان و باغداران بتوانند خسارت وارده به محصولاتشان را جبران کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: به هیچ‌وجه تأخیر و تعللی در پرداختی بیمه‌ها برای زارعان و باغداران به وجود نمی‌آید و بعد از برآورد دقیق به تدریج باغداران و زارعان می‌توانند به صندوق و شعبات بانک کشاورزی مراجعه و خسارت اعلام شده خود را به صورت دقیق دریافت کنند.

سروی تصریح کرد: برخی از باغات که گل‌دهی و محصولات آنها دیرهنگام است به مانند سیب کمتر خسارت دیدند و عمده خسارت به باغات دارای میوه هسته‌دار بهاری و تابستانی است که سعی در جبران خسارت وارده است.

وی در پایان سخنان خود بیشترین خسارت وارده به باغات مشگین‌شهر و کمترین را مربوط به نیر توصیف کرد و عنوان کرد: در صورت وارد آمدن خسارت بر باغات سایر مناطق خود زارعان باید اطلاع‌رسانی کنند.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر