صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۶ ب.ظ
0

به گزارش خبرگزاری رویترز از باكو و ایروان، طرف های درگیر در قره باغ روز سه شنبه با میانجیگری مسكو پس از 4 روز حمله با خمپاره و توپخانه كه بیش از 70 قربانی گرفت، در باره برقراری آتش بس به منظور جمع آوری اجساد قربانیان توافق كردند.

وراوی :

براساس این گزارش ،جمهوری آذربایجان و شبه نظامیان مورد حمایت ارمنستان در قره باغ روز جمعه اعلام کردند که دو طرف در مورد برقراری آتش بس موقت و عدم بکارگیری خشونت برای یافتن اجساد نظامیان کشته شده در درگیری های اخیر بر سر منطقه قره باغ کوهستانی، به توافق موقت رسیده اند.
وزارتخانه های دفاع جمهوری آذربایجان و قره باغ کوهستانی روز جمعه اعلان کردند که در باره تضمین عدم خشونت به مدت یک دوره ۵ ساعته برای دادن امکان به نیروهای طرف های درگیر برای جستجوی اجساد قربانیان درگیری های اخیر به توافق رسیده اند.
دو طرف افزودند: سازمان امنیت و همکاری اروپا و کمیته بین المللی صلیب سرخ در هماهنگ سازی برای دستیابی به این توافق، مشارکت داشته اند.
یک مقام وزارت دفاع ارمنستان با استفاده از رسانه های اجتماعی، نام و تصاویر ۴۴ شبه نظامی قره باغ را منتشر کرد که از تاریخ ۲ آوریل در درگیری های قره باغ جان باخته اند.
دمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه نیز روز جمعه برای مذاکره با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان به منظور از سرگیری تلاش های دیپلماتیک برای حل وفصل این اختلاف سرزمینی با ارمنستان، به باکو سفر کرد.
قره باغ کوهستانی، منطقه ای درون خاک جمهوری آذربایجان است که ارمنی ها در اوایل دهه ۱۹۹۰ حاکمیت این منطقه را در اختیار گرفتند.
درگیری های هفته جاری، شدیدترین نبردها برسراین منطقه از هنگام برقراری آتش بس در سال ۱۹۹۴ بود که به رغم توقف جنگ، این منازعه را به طور کامل حل و فصل نکرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر