صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۶:۳۹ ب.ظ
0

طراحی و ساخت دو ماهواره مخابراتی سنجشی عملیاتی با دقت های 15 و 5 متر در دستور کار پژوهشگاه فضایی ایران قرار گرفت.

وراوی :

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران با اعلام این خبر افزود: پس از پایان طراحی دو ماهواره، ساخت آنها آغاز می شود.
«حسن حدادپور» بر طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره های مخابراتی در مدار ثابت زمین (جی.یی.اُ- GEO) تاکید کرد و ادامه داد: طراحی مفهومی ماهواره های مخابراتی سنجشی پارس۱ و ناهید۲ در دستور کار پژوهشگاه قرار دارد.
زاویه مدار جی.یی.اُ با زمین همواره ثابت است.‍‍
حدادپور توسعه و بکارگیری فناوری استفاده از سکوهای استراتوسفری برای رفع نیازهای مخابراتی و سنجشی کشور را از دیگر برنامه های این پژوهشگاه اعلام کرد.
سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران به راه اندازی مرحله نخست مرکز آزمون و یکپارچه سازی سامانه های فضایی در سال ۱۳۹۴ اشاره کرد و افزود: مرحله دوم این مرکز با رویکرد توسعه ابزار و تجهیزات لازم برای تصدیق و صحه گذاری سامانه های فضایی عملیاتی در پژوهشگاه فضایی ایران در دست اجراست.
به گفته وی، عرصه فضایی گران و دیربازده اما سودآور است و دستاوردهای فضایی در زندگی روزمره مردم بویژه پزشکی از راه دور، کشاورزی، هواشناسی و مدیریت بحران برای کاهش بلایای طبیعی کاربرد بسیار دارد.
به گزارش ایرنا، پیش از این «محسن بهرامی» رئیس سازمان فضایی ایران، شناسایی مزایای سنجش از راه دور و کاربرد آن در توسعه متوازن را از مهمترین برنامه های سال ۱۳۹۵ این سازمان اعلام کرده و گفته بود: سنجش از راه دور برای کشاورزی و حفاظت از محیط زیست به کار گرفته می شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر