صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۶ ق.ظ
0

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: بر اساس دستورالعمل‌های جدید در صورت استفاده از جوش شیرین برای عمل‌آوری خمیر در واحدهای نانوایی استان اردبیل سهمیه آرد نانوایان خاطی برای همیشه قطع می‌شود.

وراوی :

علی نوبخت عصر امروز در جلسه هماهنگی ستاد آرد و نان شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم مازاد بر نیاز کشاورزان و گندمکاران استان اردبیل در سال زراعی جاری ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال تعیین شده است.

وی با اشاره به تولید مطلوب و مناسب محصول گندم در استان اردبیل در سال زراعی گذشته بیان کرد: در سال زراعی گذشته بیش از ۵۱۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان استان خریداری شده است که در روند خریداری این محصولات که به صورت شبانه‌روزی انجام شد هیچ گونه مشکلی به وجود نیامد و امسال نیز این روند ادامه می‌یابد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به بارندگی‌های مناسب و مطلوبی که امسال در سطح استان شاهد آن بودیم میزان تولید انواع غلات در اردبیل افزایش قابل توجهی یابد که در زمان مناسب باید برنامه‌ریزی‌های لازم برای خرید محصولات مازاد بر نیاز کشاورزان انجام شود..

نوبخت با بیان اینکه استان اردبیل از لحاظ تهیه و پخت نان کیفی از استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: توسعه نانوایی‌های آزادپز و ایجاد نانوایی‌های چندمنظوره از اولویت کاری مسئولان مربوطه بوده و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی با تذکر به نانوایان در مورد استفاده از جوش شیرین در واحدهای خود افزود: براساس دستورالعمل‌های جدید در صورت استفاده از جوش شیرین برای عمل‌آوری خمیر، سهمیه آرد نانوایان خاطی برای همیشه قطع خواهد شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر