صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | ۹:۲۰ ب.ظ
0

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر از فعالیت هفت نهالستان با هدف تولید گونه‌های بومی و متناسب با آب و هوای این شهرستان خبر داد.

وراوی :

احمد شهریار عصر امروز در جریان بازدید از مرکز تولید و تکثیر نهالستان مشگین‌شهر، اظهار کرد: این شهرستان با داشتن ۱۴ هزار هکتار باغ مثمر و تولید ۲۵۰ هزار تن انواع محصولات سردرختی یکی از قطب‌های تولید محصولات باغی در استان است که سعی شده نهال‌های بومی سازگار با شرایط آب و هوایی در این منطقه تولید شود.

وی با یادآوری اینکه در این شهرستان هفت نهالستان با در نظر گرفتن شرایط خاص آب و هوایی در این منطقه فعالیت می‌کند که سعی بر تولید نهال‌های با کیفیت و مثمر است، تصریح کرد: ما از باغداران انتظار داریم تا عملیات پوشش باغات خود را به جلوگیری از آسیب سرمازدگی به‌ویژه در گونه‌های هلو، شلیل و پایه کوتاه سیب و گیلاس مد نظر قرار دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر گفت: در این نهالستان برای ده‌ها نفر ایجاد فرصت اشتغال شده و بیش از ۲۵ رقم نهال با شرایط مطلوب و مناسب تولید می‌شود.

شهریار افزود: سالانه ۳۰۰ هزار اصله نهال در نهالستان مشگین‌شهر تولید و روانه بازار مصرف می‌شود که در این باب به نظر می‌رسد این مجموعه علاوه بر تأمین نیاز مشگین‌شهر، نیاز سایر مناطق را نیز به نحوی تأمین کند.

وی با اشاره به سرمازدگی احتمالی باغات مشگین‌شهر بر اثر بارش برف و سرمای یک ماه گذشته بیان کرد: امیدواریم با راهکارهای مناسب و تولید نهال‌های بومی در منطقه بتوان در سال‌های آینده از وارد آمدن خسارات به باغات به شکل مناسب و مطلوب جلوگیری کرد.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر