صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱:۰۷ ب.ظ
0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با بررسی میزان خسارت وارده به باغات مشگین‌شهر بر اثر برف و سرما به زودی خسارت باغداران این شهرستان از طریق بیمه پرداخت می‌شود.

وراوی :

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عدیل سروی اظهار داشت: متاسفانه بر اثر سرما بیشتر باغات شهرستان مشگین‌شهر دچار خسارت شده‌اند و با بررسی‌های انجام شده به زودی خسارت باغداران مشگین‌شهر از طریق بیمه پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تیم کارشناسی جهاد کشاورزی استان اردبیل بعد از وارد آمدن خسارت به باغات مشگین‌شهر در منطقه حاضر شده و نسبت به بررسی میزان خسارت اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند، افزود: بعد از بررسی کارشناسان و مشخص شدن میزان خسارت، پرداخت خسارات باغداران از سوی صندوق بیمه کشاورزی منطقه انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: باغداران شهرستان مشگین‌شهر نیز باید همکاری همه‌جانبه‌ای با کارشناسان جهاد کشاورزی داشته باشند و نسبت به ایجاد باغات متناسب با شرایط اقلیمی منطقه اقدام کنند.

سروی از برنامه‌ریزی برای ارائه آموزش به باغداران مشگین‌شهر خبر داد و افزود: در صدد هستیم با گسترش برنامه‌های آموزشی و برخی اقدامات راهبردی میزان خسارت وارد آمده هر ساله در باغات مشگین‌شهر را کاهش دهیم که نیاز است در این زمینه باغداران نیز همکاری همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

وی اظهار کرد: شهرستان مشگین‌شهر همه‌ساله در زمان شکوفه دادن باغات بر اثر سرما متحمل خسارات زیادی می‌شود و انتظار می‌رود با جایگزین کردن باغات متناسب با اقلیم منطقه علاوه بر جلوگیری از افزایش خسارت شاهد افزایش تولید میوه در شهرستان مشگین‌شهر بوده و از درآمد این امر هم شهرستان و هم باغداران بهره‌مند شوند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر