صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱:۲۱ ب.ظ
0

مديركل گمركات استان اردبيل از تسهيل روند تجارت در گمرك مرزي بيله سوار مغان خبر داد.

وراوی :

رسول صفریان روز سه شنبه در جلسه ساماندهی مسافرین آذری در بیله سوار مغان افزود: به زودی مجتمع انبارهای عمومی در گمرک بیله سوار راه اندازی شده و فعالیت این مجتمع ها در زمینه تخلیه و بارگیری و خدمات امور گمرکی کالا ها خواهد بود که روان سازی و تسهیل تجارت در گمرک بیله سوار را به همراه خواهد داشت.
او گفت: همچنین در اجرای سیاست‌ های دولت مبنی بر تداوم پیاده سازی دولت الکترونیک و برای گسترش مبادلات تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی استقرار سامانه جامع یکپارچه گمرکی در گمرک بیله سوار انجام شده است.
او اظهار کرد: با اجرای سامانه یکپارچه امور گمرکی و عدم حضور صاحبان کالا در گمرک ارتباط بین ارباب‌رجوع و کارشناسان گمرکی فقط از طریق سامانه میسر است که این کار نیز موجب ارتقای سلامت در انجام تشریفات گمرکی شده است.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری بیله سوار ، فرماندار بیله سوار نیز در این جلسه گفت: از سال ۹۳ بحث ساماندهی مسافران آذری آغاز شده و این طرح تحولی در منطقه به وجود آورد و نظم و امنیت و قانونمندی مسافران آذری و به تبع آن رضایتمندی مجموعه و مسوولان کشوری و استانی را به همراه داشته است.
آرام حلیم افزود: ۱۵ میلیارد ریال به عنوان تسهیلات از طریق بانک کارآفرین امید به ۶۴ دستگاه خودرو پلاک عمومی پرداخت شده که از این تعداد تاکنون ۱۸ دستگاه تحویل شده و در بحث ساماندهی مسافران آذری فعالیت می کنند و ۲۳ دستگاه دیگر نیز در حال واگذاری است.
او اظهار کرد: با توجه به مشکل اسکان مسافران آذری در شهرستان بیله سوار ، مسوولان اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان باید نسبت به تکمیل و تجهیز هتل شهریار اقدام کنند.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل نیز بر لزوم مدیریت مجموعه ساماندهی مسافران آذری توسط پایانه مرزی شهرستان بیله سوار
تاکید کرد و گفت: بسیاری از مشکلات زیرساختی با همت مسوولان در بحث ساماندهی مسافران آذری رفع و نواقص برطرف شده است.
عباس عظیمی خواستار شناسایی خودروهای پلاک شخصی که به صورت غیرقانونی اقدام به حمل مسافران آذری اقدام می کنند شد و افزود: ارائه آمارهای دقیق و به هنگام ، تحلیل مسافرت ها و شناسایی و برخورد با رانندگان خودروهای شخصی باید در دستور کار پایانه مرزی و پلیس راه استان قرار بگیرد.
وی همچنین خواستار انتقال سند هفت هکتار زمین محل اجرای طرح ساماندهی مسافران آذری از طریق اداره ثبت اسناد و املاک شد و گفت: با تایین و تکلیف این سند راه برای جذب سرمایه گذاری و ساماندهی مسافران آذری هموار خواهد شد.
مدیر پایانه مرزی بیله سوار نیز در زمینه کمبود برگ دوزبلاغ در پایانه مرزی بیله سوار گفت: میزان تردد ناوگان حمل و نقل شهرستان های بیله سوار و آستارا بیش از ۱۰ هزار تردد در سال است که با توجه به نشست های مشترک بین مقامات دو کشور ، کشور مقابل به پنج هزار برگ دوزبلاغ در سال اکتفا می کند.
پناهی افزود: در پایانه مرزی بیله سوار برگه دوزبلاغ به ناوگانی تعلق می گیرد که ایرانی باشد و محموله صادراتی داشته باشد ولی در پایانه مرزی آستارا بخاطر اینکه حجم صادرات با ناوگان آذری زیاد هست مصرف دوزبلاغ در شهرستان بیله سوار بیشتر از آستارا هست.
وی افزود: اگر آهنگ توزیع و میزان توزیع متناسب با نیاز باشد و مقامات دو کشور نیاز سنجی ناوگان حمل و نقل هر دو کشور را مد نظر قرار دهند کمبود برگه دوزبلاغ نیز در شهرستان رفع خواهد شد.
بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
روزانه حدود سه هزار مسافر آذری از طریق گمرک مرزی بیله سوار مغان بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان تردد می کنند.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر