صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۵:۲۹ ب.ظ
0
با هدف ارتقای فرهنگ زیست محیطی

طرح «تنفس سبز» شهر قصابه وارد فاز جدید شد

به همت انجمن مهر امید و همکاری اهالی شهر قصابه از توابع مشگین‌شهر، دومین مرحله طرح «تنفس سبز» در این شهر اجرا شد.

وراوی :

پیش از ظهر امروز در حاشیه اجرای دومین مرحله طرح تنفس سبز شهر قصابه از توابع مشگین‌شهر مدیر اجرایی این طرح با بیان اینکه به منظور گسترش فرهنگ حفظ محیط زیست انجمن مهر امید برنامه‌های مختلفی را در نقاط مختلف استان اجرا می‌کند، اظهار کرد: در قالب این طرح تعداد ۵۰ اصله نهال مثمر و غیرمثمر در شهر قصابه کاشته شد.

ایلقار پسندی با اشاره به مشارکت دانش‌آموزان در اجرای این طرح اضافه کرد: دومین مرحله طرح تنفس سبز با همکاری دانش‌آموزان و اولیای آنها اجرا شد تا زمینه همکاری بیشتر خانواده‌ها را در طرح محیط زیستی فراهم آورد.

وی با بیان اینکه مرحله اول طرح تنفس سبز در شهر اردبیل اجرا شده بود، ادامه داد: هدف از اجرای این طرح، کاشت نهال‌های مثمر و غیرمثمر در مناطق مختلف استان است که در هر منطقه نهال‌های سازگار با آب، هوا و خاک کاشته می‌شود.

مدیر اجرایی دومین مرحله طرح تنفس سبز با اشاره به اهمیت درخت‌کاری در مناطق مختلف تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد نامهربانی با طبیعت بوده‌ایم که تعدی به درختان و نابودی آنها دل هر انسانی را آزرده‌خاطر می‌کند.

پسندی اضافه کرد: احترام به طبیعت، احترام به حیات خود انسان است و برای دور شدن از آلودگی‌های مرسوم شهری و نشاط‌بخشی به زندگی افراد جامعه باید با طبیعت درست رفتار کنیم.

وی با بیان اینکه صنعتی شدن زندگی امروز منابع طبیعی و حیات انسان را به خطر انداخته است، ادامه داد: باید برای زدودن آلودگی‌های موجود در هوا سرانه فضای سبز و درختان را افزایش داد تا نسبت به تصفیه هوا اقدامی شود.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر