صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۳ ق.ظ
0
کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی

سینمای مشگین شهر بازسازی خواهد شد

کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بعد از سالها بلااستفاده ماندن سینما، طی جلسه ای تصمیم گرفت تنها سینمای شهر را نوسازی و فعال نماید.

وراوی :

 جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر با حضور اعضای این کمیسیون در دفتر شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

ایمانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر در ابتدای این جلسه با عرض تبریک سال نو و حلول ماه رجب ضمن بیان دستورات جلسه در اولین نشست کمیسیون فرهنگی  سال ۹۵  پیگیری مصوبات قبلی جلسه و حمایت از فعالان فرهنگی و هنری و برنامه ریزی درجهت اجرای طرحهای فرهنگی را از اولویت های مهم کاری کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی را در سال جدید دانست و اظهار داشت: مسئولان با حمایت از فعالان فرهنگی هنری اشتیاق و علاقه آنان را به انجام فعالیتهای فرهنگی سوق داده و همکاری آنان را در مسائل فرهنگی افزایش دهند.DSC03370

وی در ادامه با بیان اینکه مشکین شهر ظرفیت های بالقوه و ذاتی در حوزه فرهنگ و هنر دارد اذعان داشت: هنرمندان مشکین شهری در سطح بالایی قرار دارند و اگر بتوانیم مشارکت و همکاری را تعمیم دهیم خواهیم توانست در تمام زمینه ها موفق عمل نماییم .

ایمانی گفت : امروزه در دنیا حرکت های خوبی اتفاق می افتد و مشکین شهر جزء شهرهایی است که اتفاقات خوبی در حوزه زیرساختهای شهری و زیباسازی صورت می گیرد.

وی  فعالیتهای خالصانه هنرمندان مشکین شهر را مایه مباهات دانسته و از آنجایی که داشته های خود را بدون هیچ چشمداشتی ارزانی داشته و از آن لذت برده و حس و تعامل و انسان دوستی را تعمیم می دهند به نیکی یاد کرده و از زحمات کلیه هنرمندان تقدیر نمود.DSC03436

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهردرخصوص بازسازی تنها سینمای موجود شهر نیز اظهار داشت: برای بازسازی و بازگشایی سینما مکاتباتی صورت گرفته و اعضای شورا مصوبه ای را در خصوص ترمیم ساختمان و سالن سینما به تصویب رسانده اند تا شهرداری از محل منابع داخلی و همکاری اداره کل ارشاد استان اردبیل نسبت به انجام امورات فوق اقدامات لازم را معمول دارند.

ولی قاسمی رئیس شورای اسلامی شهر هم در این جلسه با اظهار خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان و نخبگان بیان داشت:جوامعی پیشرفته و توسعه یافته هستند که مشارکت شهروندان در آن نقش مهمی داشته و یقیناً این مشارکت باعث تشویق مسئولان درانجام فعالیت ها خواهد بود.

وی با اعلام حمایت از هنرمندان گفت:زحمات هنرمندان ستودنی است و باید عرصه را برای ادامه فعالیت های آنان فراهم نمود .DSC03437

قاسمی در ادامه گفت: فرهنگ زمانی در ذهن ها ماندگار خواهد شد  که اعمال و رفتار و کارکردها خالصانه و مورد رضایت خداوند قرار گیرد .

محمدحسینی عضو شورای اسلامی شهر و رئیس شورای اسلامی شهرستان هم با اشاره به فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته شده در سطح شهر خواستار حمایت مسئولان از فعالیتهای هنرمندان شد و مشارکت عمومی را در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی خواستار شد .

در ادامه جلسه منوچهری که بعنوان نماینده اداره کل ارشاد استان اردبیل در جلسه حضور یافته بودبا بیان اینکه فعالیت هنرمندان و مسئولان باعث
شده در قالب برنامه های فرهنگی اتفاقات مثبتی در مشکین شهر صورت بگیرد تصریح کرد :وقتی اعضای شورای اسلامی با رویکرد فرهنگی با هنرمندان ارتباط برقرار میکنند و از آنان برای شرکت در جلسات فرهنگی دعوت می نمایند تا خواسته های خود را اعلام کنند نقطه مثبتی در جامعه فرهنگی شهرستان می باشد که جای تقدیر دارد.

وی حمایت اعضای شورا از هنرمندان را خوب توصیف کرد و حمایت آنان را در کاستن هزینه های فرهنگی موثر دانست.

منوچهری در خصوص موضوع سینما آزادگان مشکین شهر هم اظهار داشت:رویکرد سازمان سینما در سالهای اخیر ایجاد و بازسازی سینما می باشد و امیدواریم با مکاتباتی که صورت گرفته سینما آزادگان مشکین شهر را تا نیمه اول سال بازگشایی نماییم.

DSC03461رسول فانی عضو شورای اسلامی شهر هم با بیان اینکه برای بازسازی سینما آزادگان مشکین شهر مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال در بودجه سال ۹۵ پیش بینی شده است اظهار داشت: بحث سینما چند منظوره مطرح و با همکاری مسئولین و هنرمندان اجرایی خواهد شد .

فاطمی عضو دیگر شورای اسلامی شهر هم ضمن اعلام حمایت از جامعه هنری و هنرمندان ، وظیفه اصلی شورا و شهرداری را در جوامع توسعه یافته امورات فرهنگی دانست و تصریح کرد: ملت های و جوامع توسعه یافته برای القای فرهنگ خود به جوامع دیگر برنامه های فرهنگی را هدف قرار می دهند و سعی میکنند از آن را نفوذ کنند.

در ادامه هنرمندان حاضر در جلسه کمیسیون فرهنگی به بیان ایده ها و خواسته های خود که یکی از آنها اختصاص محلی برای فعالیت بود مطرح و طبق قول مساعد اعضای شورای اسلامی شهر مقرر گردید محل فرهنگسرای شهرداری برای فعالیت قشر هنرمندان اختصاص یابد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    شانزده + 7 =