صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۳ ب.ظ
0

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر گفت: بنای تاریخی و باستانی کهنه قلعه با مشارکت مردمی مرمت و بازسازی می‌شود.

وراوی :

شهروز حیدری صبح امروز در بازدید از کهنه قلعه مشگین‌شهر اظهار داشت: اهالی شهرستان مشگین‌شهر برای مرمت و بازسازی یکی از برج‌های بنای تاریخی کهنه قلعه این شهرستان اعلام مشارکت کردند.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر با اشاره به اینکه مردم خود خواستار مشارکت در بهسازی و مرمت بنای تاریخی کهنه قلعه شدند، افزود: مقرر شد با مشارکت مردم مشگین‌شهر بازسازی یکی از برج‌های قلعه که در حال تخریب است، انجام شود.

وی از تعیین حریم این بنای تاریخی در مشگین‌شهر خبر داد و بیان کرد: حریم کهنه قلعه و کتیبه آن که متعلق به دوره ساسانی واقع در ورودی شهرستان مشگین‌شهر است، پس از تصویب نهایی مشخص می‌شود.

حیدری تصریح کرد: این قلعه در سمت چپ رودخانه خیاو، ورودی شهرستان مشگین‌شهر به مساحت ۱۷ هزار و ۷۰۰ متر مربع بر روی تپه‌ای نسبتا مرتفع واقع شده است که یکی از ظرفیت‌های مهم تاریخی و باستانی در شهرستان مشگین‌شهر به شمار می‌رود.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر گفت: پاکسازی محوطه کهنه قلعه نیز با مشارکت گروه مردمی “یاشیل یاشام”، خانواده‌های مشگین‌شهری و اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین‌شهر انجام شد.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر