صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۰ ق.ظ
0
همزمان با مصادره 2 ميليارد دلاري آمريكا از دارايي‌هاي ايران

فرار رو به جلو به سبک ” احمدی نژاد”

همزمان با مصادره 2 ميليارد دلاري آمريكا از دارايي‌هاي ايران و مشخص شدن اين موضوع كه «مقصر داخلي» ماجرا دولت محمود احمدي‌نژاد است، دفتر رئيس‌دولت قبل بيانيه‌اي صادر كرد كه در بهترين حالت مي توان آن را تلاشي براي بازگشت به صدر توجه «اصولگرايان» ارزيابي كرد.

وراوی :

د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اوود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حشمتی: همزمان با مصادره ۲ میلیارد دلاری آمریکا از دارایی‌های ایران و مشخص شدن این موضوع که «مقصر داخلی» ماجرا دولت محمود احمدی‌نژاد است، دفتر رئیس‌دولت قبل بیانیه‌ای صادر کرد که در بهترین حالت می توان آن را تلاشی برای بازگشت به صدر توجه «اصولگرایان» ارزیابی کرد. متاسفانه بیانیه دفتر احمدی‌نژاد نه تنها واجد هیچ توضیحی در مورد این «اقدام مشکوک» در دولتش نبود، بلکه با روش همیشگی‌اش «شهر را شلوغ کن، همه یادشان برود» تلاش کرد نقش ویژه‌ای که خود و دولتش در این امر داشته را مخفی کند. اما تفکراحمدی‌نژادی نمی‌داند دوران یکطرفه اتهام زنی گذشته و سوابق‌شان برای مردم موجود است.به طور حتم او امروز فقط «به همراه کردن اصولگرایان فکر می‌کند».به یاد داشته باشیم این دومین باری است که او رودرروی دولت روحانی درمی‌آید. او در این بیانیه می‌گوید: «باید گفت اولا دولت آمریکا در نتیجه برخورد عالمانه و عزتمدار دولت‌های نهم و دهم جرات نزدیک شدن و دست اندازی به منابع ملت ایران را نداشت.» این دروغ روشن و آشکاری است که مراجعه به سخنان خود احمدی‌نژاد آن را اثبات می‌کند. لازم نیست برای اثباتش به حرف‌های مسئولان دولت یازدهم توجه کنیم. سرتاسر این بیانیه حتی یک خط هم در رابطه با تاثیر دولتش بر حیف و میل بیت‌المال و مصادره ۲ میلیارددلاری یا همان اقدامی که به تعبیر وزیراطلاعات «گوشت انداختن در دهان گربه» بود، توضیح یا توجیهی ندارد!

اعتراف متهم

این پرونده به سال ۲۰۰۷ باز می‌گردد و حکم آن در سال ۲۰۱۴ صادر شده بود. اتفاقی که هر دو در دولت احمدی‌نژاد روی داد. (قانون، ۵/۲/۹۵). با این حال احمدی‌نژاد مدعی است: «غارت صورت گرفته، ناشی از ضعیف نشان دادن ملت ایران در عرصه بین المللی و در نتیجه تجری دولتمردان آمریکایی طی سالیان اخیر» است. در سال ۹۱ که بحران ارزی پیش آمد، احمدی‌نژاد در کنفرانسی خبری به خبرنگار شبکه خبر گفته بود: «احمدی نژاد هیچ وقت دروغ نمی‌گوید!» همان جا به توقیف همین دارایی‌های ایران اشاره و اعتراف کرده بود. متاسفانه در آن تاریخ همه رسانه‌ها محو ادبیات غیرمودبانه او شدند و این اعتراف نامه را ندیدند. احمدی‌نژاد گفته بود: «پولامون همش تو بانکای خارجی بود بخش مهمیش رو آوردیم داخل گفتیم آقا اینجا سرمایه‌گذاری بشه خودتون جنس بخرید بیارید پولمون رو گذاشتن تو بانک اروپایی مثلاً چهار میلیارد دلار توی یه بانکه، ۲۰۰ میلیون دلار ازش قرض میخوان نمیده! تازه تحریم هم می کنه! قفل می‌کنه.» شما موقعی‌که نمی‌دونستید چه‌جوری طارت (طهارت) بگیرید ملت ایران تمدن داشت حالا شما می‌خواید به ما جنس بفروشید؟! نفروشید!»(مهر۹۱) این بخش از اظهارات احمدی‌نژاد در شبکه‌های مجازی یکی از پربازدیدترین ویدئوهاست. همه به بخش دوم که به «طهارت» مربوط می شود توجه کرده بودند. درحالی که او صراحتا از بلوکه شدن پول‌ها در دولت خودش که حتی ۲۰۰ میلیون دلارش را هم به او قرض نمی‌دادند سخن گفته بود.

کارغلط

او در این بیانیه تلاش کرده تا از خود چهره‌ای ضداستکباری به نمایش بگذارد. احمدی‌نژاد در این بیانیه از دایره ادبیات مشایی فاصله گرفته و بر واژه‌هایی تاکید می کند که بیشتر مطلوب نظر اصولگرایان است و واژه‌هایی مثل نظام، ایران، آمریکا و ملت در آن موج می‌زند. رئیس‌دولت‌های نهم و دهم که مدعی است «هرگز دروغ نمی‌گوید»،‌ در کنفرانس خبری جنجالی‌اش درباره تلاطم بازار ارز یک موسسه مالی‌-اعتباری را متهم کرده بود به خرید اوراق قرضه راه‌آهن آمریکا و آن را کارغلطی دانسته و گفته بود: «یک موسسه مالی- اعتباری سال گذشته از بانک مرکزی پول گرفته و با آن اوراق قرضه راه‌آهن آمریکا را خریداری کرده است البته بانک مرکزی با آن برخورد کرده ولی این کار غلطی است و باید احساس تعهد ملی وجود داشته باشد. اخلال در اقتصاد همین است.» (کنفرانس خبری،۱۱/۷/۹۱)این درحالی است که مشخص شده در بدترین شرایط اوراق قرضه یک کشور متخاصم را دولت خودش خریداری کرده و با وجود تهدید‌های آشکار این پول را از آنجا خارج نکرده است. حال تلاش می‌کند آن را تنها یک «بی‌احتیاطی» جلوه دهد. این سخاوتمندی کسی است که در ظاهر دم از مبارزه با استکبار می‌زد اما به تعبیر هوشنگ امیر احمدی، (دلال رابطه با آمریکا) «احمدی‌نژاد کسی است که بیش از هر کس دیگری درصدد شکستن قفل رابطه باآمریکاست». امیراحمدی که از رفتار دولت خاتمی در راه ندادن او به ایران ناراحت بود در اسفند ۸۶ (همان زمان که پرونده شکایت برای دریافت غرامت تازه به جریان افتاده بود) با نشریه شهروند امروز (که توسط نزدیکان احمدی‌نژاد اداره می شد) مصاحبه کرده و گفته بود: «بعد از ۱۰ سال که دولت آقای خاتمی به بهانه های واهی مرا از حضور در ایران منع می کرد، آقای احمدی نژاد درخواستم برای حضور در ایران را پذیرفت و من به این سفر آمدم».(۲۵/۱۲/۸۶)

رویای مخالفت با روحانی!

کسی که بیشترین تمایل و تلاش را برای شکستن قفل رابطه با آمریکا انجام می‌دهد و این «بی‌احتیاطی مشکوک» از سوی دولت او سبب دست‌درازی آمریکا به اموال ایران می‌شود، نمی‌تواند دیگران را متهم کند. او حتی توان دفاع از خود را از دست داده است. احمدی‌نژاد امروز فقط به دلبری از اصولگرایان فکر می‌کند تا او را به سرحلقه مخالفان دولت تبدیل کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر