صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۲ ب.ظ
0

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان اردبيل گفت: با اجراي برنامه هاي كنترلي و پيشگيرانه عرصه براي قاچاقچيان چوب آلات جنگلي در اين استان تنگ شده است.

وراوی :

شهامت هدایت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از کشف و ضبط یک ‌هزار و ۸۳۰ اصله چوب ‌آلات قاچاق و بیش از ۲۲ تن زغال در استان خبر داد و افزود: در سال گذشته نسبت به توقیف فعالیت کوره ‌های زغال ‌پزی در مناطق روستایی استان اقدام شد.
او اظهار کرد: در این مدت ۲۲ نوع خاک پیت که به عنوان خاک غنی شده مستعد برای کشت محصولات قاچاق می شود
کشف شد.
وی گفت: بیش از ۴۰۰ تن محصول هندوانه ابوجهل که بدون پرداخت حق مالکان در انبارها نگهداری می ‌شد شناسایی و پلمپ شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود سماق را از گونه های مهم و اقتصادی در منطقه برشمرد و افزود: کشت سماق در سطح ۲۰ هکتار در برنامه های این اداره کل در استان قرار گرفته است.
او به راه انداری دو پاسگاه ویژه منابع طبیعی در شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: نیروهای یگان حفاظت در برخورد با غارتگران عرصه‌ های منابع طبیعی واکنش سریعی داشته و سیر مراحل قضایی نیز به سرعت انجام می شود.
وی بیان کرد: با برقراری گشت شبانه روزی در مناطق مختلف استان به ویژه در شهرستان نمین ‌عوامل اصلی تخریب مراتع استان در ورود دام مازاد بر ظرفیت مراتع شناسایی و طرح تعادل تعلیف دام در مراتع کنترل می شود.
وی گفت: ‌وظیفه مدیریت چرا و کنترل ورود و خروج دام نیز به یگان حفاظت از منابع طبیعی محول شده و امسال نیز این یگان در این زمینه به صورت فعال عمل خواهد کرد.
هدایت افزود: برای تولید نهال با مشارکت مردم و بهره برداران قرارداد منقعد شده و امسال یک میلیون و۵۰۰ هزار اصله
نهال در نهالستان های استان تولید و توزیع خواهد شد.
هدایت از دوستداران طبیعت ، اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و مردم خواست در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و قاچاق چوب ‌آلات و زغال جنگلی مراتب را به شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر