صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۴:۲۹ ب.ظ
0

استاندار اردبيل با بيان اينكه سهميه ويژه استخدام جانبازان و فرزندان شهيد در اداره هاي دولتي محفوظ است خواستار توجه به ديگر راههاي ممكن نيز براي اشتغال اين قشر شد.

وراوی :

مجید خدابخش شامگاه پنجشنبه در نشستی با فرزندان شهید شاغل در ارگان ها و اداره های دولتی استان اردبیل افزود: با توجه به محدودیت های جذب نیرو و استخدام در اداره های دولتی نباید این عزیزان در انتظار مجوزهای جدید استخدام های دولتی از بیکاری رنج ببرند.
وی با تاکید بر اینکه هر گاه مجوز تازه استخدامی در اداره های دولتی ایجاد شود حق فرزندان شهید ، جانبازان و ایثارگران در این زمینه محفوظ می باشد اظهار کرد: شرایط اشتغال این قشر باید در برخی سازمان های اقتصادی ، شرکت ها و سرمایه گذار ی های غیردولتی نیز فراهم شود.
او گفت: برای مثال یکی از وظایف سازمان اقتصادی کوثر تامین اشتغال خانواده معظم شهیدان و ایثارگران است در حالی که این سازمان تاکنون در استان اردبیل حضور نیافته است.
وی بیان کرد: در دیداری که با مدیران و مسوولان این سازمان داشتیم آنها از اینکه تاکنون به خاطر فراهم نشدن امکان حضور خود در اردبیل از ایجاد اشتغال برای خانواده های شهید و ایثارگران بازمانده اند ابراز شرمندگی می کردند که امید است این موضوع در آینده تحقق یابد.
وی از فرزندان شهیدی که تاکنون موفق به استخدام در اداره های دولتی نشده اند خواست با توجه به محدودیت های استخدامی در کشور خود این عزیزان نیز فقط منتظر اشتغال های دولتی نباشند و به دیگر راههایی اشتغال توجه کنند و البته درصورت صدور مجوزهای جدید استخدامی ، سهمیه ۲۵ درصدی آنها محفوظ است.
خدابخش یافتن شغل به واسطه فعالیت در فضاها و شبکه های مجازی و اجتماعی را در دنیای کنونی یکی از راههای پردرآمد و پرسود دانست و گفت: همه عزیزانی که از بیکاری رنج می برند می توانند با اندکی مطالعه و به کار انداختن فکر خویش در شغل های مرتبط با فضاهای مجازی فعالیت نمایند.
او افزود: به موازات دگرگونی شیوه زندگی در روزگار کنونی روز به روز انجام بسیاری از فعالیت های روزانه انسان نیز تغییر یافته و از طریق فضاهای مجازی انجام می شوند و در واقع فضاهای مجازی فرصت های بسیار مفید در اختیار افراد
علاقمند برای ایجاد شغل و کسب درآمد گذاشته اند.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به رفع مشکل های رفاهی عزیزان ایثارگر و خانواده های معظم شان به عنوان تکلیف شرعی و قانونی توجه ویژه دارد گفت: پارسال از یک هزار مجوز استخدامی استان اردبیل مربوط به سال ۱۳۹۲ تعداد ۲۵۰ نفر از ایثارگران و فرزندان شهیدان گرانقدر جذب اداره های دولتی این استان شدند و علاوه بر آن ۱۵۰ نفر نیز از طریق شرکت های خدماتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان صاحب شغل شدند.
در این نشست که با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد
نمایندگان فرزندان شهید شاغل در هر یک از اداره های دولتی استان اردبیل مسائل ، مشکل ها و پیشنهادهایشان را با استاندار و مدیران ذیربط در میان گذاشتند که قرار شد تا حد امکان نسبت به پیگیری آنها اقدام جدی شود.
مشاور استاندار اردبیل در امور ایثارگران نیز در این نشست خواستار توجه بیش از پیش اداره های دولتی به رعایت سهمیه ویژه خانواده های شهید و ایثارگران در استخدام ها و جذب دست کم ۱۰ درصد از رییسان دانشگاهها و اعضای هیات علمی از میان این عزیزان شد.
رحیم صدقیانی ، همچنین با تقدیر از تلاش های بانک ملی ایران در دادن وام های ضروری به فرزندان شهید و خانواده های ایثارگران از مدیران دیگر بانک ها خواست که در این زمینه بیش از پیش همکاری کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر