صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳ ب.ظ
0

وزیر جهاد كشاورزی از جبران بخشی از خسارت وارده به باغداران بر اثر سرما و سیل در كشور خبر داد.

وراوی :

محمود حجتی روز سه شنبه در حاشیه سفر به شهرستان پارس آباد مغان افزود: خسارت باغدارانی که محصولات خود را بیمه کرده اند از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی تامین و خسارت باغدارن خارج از پوشش بیمه نیز پس از ارزیابی از سوی کارشناسان مدیریت بحران پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه دولت با محدویت های مالی مواجه می باشد، اضافه کرد: تلاش خواهد شد که تا حد مقدور به باغداران آسیب دیده کمک شود.
به گزارش ایرنا، بارش برف همراه با کاهش دمای هوا در اواخر اسفند پارسال و اوایل فروردین امسال سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال به باغداران استان اردبیل خسارت زد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین در بازدید از طرح پایاب سد خدآفرین نیز گفت : با اجرای این طرح و تبدیل بیش از ۶۲ هزار هکتار از اراضی دیم منطقه به آبی ۱٫۴ میلیون تن به محصولات کشاورزی تولیدی استان افزوده شده و میزان آن به ۵٫۴ میلیون تن خواهد رسید.
حجتی همچنین در جریان کلنگ زنی مجتمع گاوداری شیری صنعتی پنج هزار تنی پارس آباد مغان نیز گفت : در این مجمتع که فاز نخست آن تا شش ماه آینده به بهره برداری می رسد روزانه ۱۶۰ تا ۲۰۰ تن شیر تولید خواهد شد.
وی با اشاره به صدور علوفه تولیدی منطقه به خارج از استان افزود: با راه اندازی این مجتمع گاوداری علوفه تولیدی منطقه به مصرف این واحد رسیده و صرفه جویی اقتصادی خوبی صورت خواهد گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین از ایجاد شهرک گلخانه ای یک هزار هکتاری در منطقه مغان خبر داد و گفت: دولت از سرمایه گذاری در زمینه تولید محصولات گلخانه ای بویژه با نگاه صادراتی حمایت می کند.
محمود حجتی در جریان سفر یک روزه خود به شمال استان اردبیل از توانمندی های کشاورزی منطقه بازدید کرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر