صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۸ ب.ظ
0

مديركل دفتر تقسيمات كشوري وزارت كشور از آغاز مطالعات شهر سرعين به عنوان آزمونه (پايلوت) گردشگري سلامت كشور خبر داد.

وراوی :

زهرا احمدی پور روز سه شنبه در نشستی با فرماندار سرعین افزود: مطالعات میدانی از پتانسیل موجود شهرستان سرعین توسط یک تیم موفق از دانشگاه شهید مدرس تهران انجام شده و مسوولان استان اردبیل نیز نگرش مثبتی به این موضوع به صورت مطالعات آمایش سرزمینی دارند.
او اظهارامیدواری کرد با تایید مطالعات انجام شده سازمان برنامه بودجه در سند توسعه جایگاه خوبی برای توسعه گردشگری شهرستان سرعین ایجاد شود.
احمدی پور با بیان اینکه ظرفیت های غنی سرعین با وجود چشمه های آبگرم معدنی معرفی شده و هر سال بر اساس آمارهای اعلام شده میزبان خیل عظیم گردشگران به ویژه کشورهای خارجی است اظهار کرد: این منطقه نیاز به توسعه موازن و همه جانبه غیر از آبدرمانی دارد و این موضوع اهمیت مطالعات دقیق و علمی را بیشتر نشان می دهد.
او همچنین در بازدید از چند روستای هدف گردشگری و مراکز تفریحی سرعین گفت: امکانات و مواهب خدادادی این شهرستان مطلوب و بسیار ارزشمند است و امیدواریم با ارتباط خوبی که با کشورهای منطقه و اروپایی ایجاد شده سرعین توان جذب گردشگران میلیونی خارجی را خواهد داشت که باید در زمان کمی مشکلات زیر ساختی و رفاهی شهرستان سرعین تامین شود.
فرماندار سرعین هم گفت: شهرستان سرعین جزو یکی از مناطق کم مساحت ایران است که می تواند با قابلیت گردشگری زیادی که دارد به تنهایی بیشترین بازده سرمایه گذاری را داشته باشد.
عاطف ناصری با بیان اینکه سرعین ۱۲ دهنه چشمه آبگرم معدنی دارد افزود: این منطقه در مجموع بیش از ۱۷۰ لیتر دبی آب گرم معدنی دارد که می توان آن را جزو سه شهر پر آب جهان به ویژه در حوزه آب معدنی بحساب آورد.
او اظهارامیدواری کرد صنعت گردشگری و اهمیت موضوع اقتصاد مقاومتی در چشم انداز ۶ توسعه جایگاه خاصی داشته باشد و برای این موضوع در حال نوشتن برنامه های مطالعاتی هستیم.
شهر توریستی سرعین با آب و هوای مفرح ، دهها دهنه آبگرم معدنی و پیست اسکی آلوارس از مناطق گردشگر پذیر کشور است که در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد.
ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر