صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۷ ق.ظ
1
وراوی :

علی رحمتی با اشاره به اینکه استان اردبیل از سالهای گذشته در تلفات جاده‌ای در رتبه‌های آخر قرار داشت، خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ در رتبه ۲۸ قرار داشتیم که باهمکاری اعضای کمسیون ایمنی تواستیم این رقم در سال ۹۴ به رتبه اول ارتقا دهیم.

رحمتی گفت: تلفات جاده‌ای درون شهری و برون شهری استان اردبیل از ۱۸۸نفر در سال ۹۳ به ۱۵۹ نفر در سال ۹۴ کاهش یافته است که کاهش ۲۹ نفری را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه استان اردبیل توانسته ۱۵٫۴ درصد جایگاه خود را در کشور کاهش دهد، یادآور شد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد آمارهای کمرنگی در جاده‌های استان اردبیل باشیم واین آمارها زمانی به صفر نزدیکتر خواهد شد که مردم و دستگاهای ذیربط با فرهنگسازی کرده و با رعایت ایمنی عمل کنند.

رحمتی در ادامه با اشاره به احداث پاسگاه‌های بین راهی در استان اردبیل گفت: احداث پاسگاه‌های گرمی به سمت بیله سوار و اردبیل سرچم در برنامه کار ما در سال جاری قرار دارد.

مدیرکل پایانه های استان اردبیل انتقال ترمینال اردبیل را با خارج از شهر یادآور شد وگفت: زمینی را به سمت مسیر کورائیم پیگیر هستیم که این زمین مشکل معارضی دارد بین مردم ومسکن وشهرسازی که در اولین فرصت بعد از حل مشکل معارضی آن اقدام به ایجاد ترمینال خواهیم کرد حتی قرار است قبل از ساخت این محوطه شرکت‌های حمل ونقل را بصورت اسکان موقت و به کانکس‌ها منتقل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در استان اردبیل ۴۶ شرکت حمل نقل مسافر و ۸۷ شرکت حمل نقل کالا وجود دارد، گفت: در سال جاری ۲ شرکت حمل نقل مسافر و یک شرکت حمل نقل کالا اضافه خواهد شد.

رحمتی تصریح کرد: سال گذشته از پایانه‌های استان اردبیل ۲ میلیون ۳۰۰ نفر مسافر جابجا شده است که نسبت به سال ۹۳ کاهش ۲٫۲ درصدی را نشان می دهد.

وی با اشاره به عمر ناوگان مسافری نیز گفت: میانگین عمر ناوگان مسافری در سال ۹۵، ۱۶ سال است که سال گذشته ۱۵٫۷۲ درصد بود بطوری که عمر اتوبوس ۱۱٫۴۹، مینی بوس ۲۳٫۷ و سواری ۱۰٫۴ می باشد.

رحمتی با بیان اینکه عمر ناوگان‌های باری ۱۹٫۸ سال است اضافه کرد: ۷هزار و ۴۵۳ دستگاه ماشین حمل باری در استان اردبیل وجود دارد که سال گذشته ۳٫۵ تن حمل کالا داشته و نسبت به سال ۹۳ افزایش ۶٫۷ درصدی در شاهد بوده ایم.

مدیرکل پایانه های استان اردبیل در خصوص افزایش تعرفه‌های ناوگان های حمل مسافر نیز گفت: در ایام تعطیلات عید شاهد ۲۰ درصدی تعرفه‌ها بودیم که بعد از ایام عید به تعرفه قبل عید مسافر گیری خواهد شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر