صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۵ ب.ظ
0

رئیس شورای عالی خانه ریاضیات گفت: تورنمنت ریاضی ایران و روسیه در استان اردبیل برگزار می‌شود.

وراوی :

مجید شریفی عصر امروز در همایش روز ملی ریاضیات ایران در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تورنمنت ریاضی ایران و روسیه در استان اردبیل برگزار می‌شود و تمهیدات لازم برای برگزاری مرحله دوم این تورنمنت در استان اردبیل انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه استان اردبیل ظرفیت بسیار بالایی در رشته ریاضی دارد، افزود: امیدواریم با برگزاری تورنمنت ریاضی در اردبیل شاهد توسعه و پیشرفت استان در این تورنمنت نوپا باشیم که نیاز است در این زمینه مسئولان استان نیز همت مضاعفی داشته باشند.

رئیس شورای عالی خانه ریاضیات بیان کرد: باوجود اینکه خانه ریاضی اردبیل ۸ ماه است که راه‌اندازی شده است اما هم‌اکنون به پیشرفت قابل توجهی دست یافته که تلاش مسئولان در این زمینه قابل تقدیر و قدردانی است.

شریفی تصریح کرد: رفته رفته خانه ریاضیات ایران با حضور اساتید و محققان به نام در این رشته به توسعه همه‌جانبه دست می‌یابد و نیاز است از ظرفیت اساتید استان اردبیل برای شکوفایی این رشته استفاده شود تا بتوانیم در آینده شاهد توسعه و رشد خانه ریاضیات اردبیل باشیم.

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای بهبود رشته ریاضی در مدارس کشور انجام شده است و امید داریم با این برنامه‌ریزی شاهد گرایش بیشتر دانش‌آموزان به این رشته باشیم که علم ریاضی هم‌اکنون در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

رئیس شورای عالی خانه ریاضیات از تداوم برگزاری همایش‌های علمی ریاضیات در کشور خبر داد و گفت: این همایش‌ها فرصت مناسبی برای ارائه راهکارهای علمی و آموزشی در حوزه ریاضی است که نیاز است همگان در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر