صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۹ ب.ظ
1

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: با اقدامات انجام شده و اجرای طرح ضربتی بیماری تب برفکی در استان اردبیل نزدیک به صفر شده و در حال حاضر تحت کنترل است.

وراوی :

صادق صالحی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی روند واکسیناسیون جمعیت دامی در مقابل تب برفکی در اردبیل اظهار داشت:‌ با اقدامات انجام شده و اجرای طرح ضربتی بیماری تب برفکی در استان اردبیل نزدیک به صفر شده و در حال حاضر تحت کنترل است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل افزود:‌ در زمینه تامین واکسن تب برفکی در استان دغدغه و نگرانی وجود ندارد و در حال حاضر واکسن مورد نیاز در انبارهای دامپزشکی استان موجود بوده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به آغاز طرح واکسیناسیون ضربتی جمعیت دامی استان در مقابل تب برفکی گفت: با توجه به اینکه زمان کوچ عشایر نزدیک بوده بنابراین واکسیناسیون دام‌های عشایر اولویت اصلی بوده و این امر به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود تا بتوانیم تا موعد مقرر واکسیناسیون دام‌های عشایر را به اتمام برسانیم.

صالحی در مورد مصرف گوشت تصریح کرد: این امر نگرانی عمده مردم است، هر چند بیماری تب برفکی مشترک بین انسان و دام نبوده و خطری از بابت بیماری مردم را تهدید نمی کند اما توصیه می‌شود برای رعایت مسائل بهداشتی و سلامت، مردم از گوشت‌های مورد تائید دامپزشکی استفاده کنند چرا که گوشتی که ممهور به مهر دامپزشکی باشد هیچ گونه نگرانی ندارد.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: کارشناسان دامپزشکی استان در کشتارگاه‌ها بر روند سلامت گوشت نظارت کامل دارند و مردم نگرانی حتی از بابت استفاده از گوشت دام‌های مشکوک به بیماری تب برفکی هم نداشته باشند چرا که تمامی مراحل کشتار و معاینه دام به دقت انجام می‌شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر