صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۸:۴۰ ب.ظ
0

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: اغلب برنج‌های وارداتی که تعاونی‌های مرزی استان اردبیل به شکل غیرقانونی وارد می کنند آلوده است.

وراوی :

حسین نجف‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل اظهار داشت: اغلب برنج‌های وارداتی که تعاونی‌های مرزی استان اردبیل به شکل غیرقانونی وارد می‌کنند آلوده است و باید تلاش کنیم تا با برخوردهای مناسب جلوی این اقدامات گرفته شود.

وی با اشاره به واردات شکر توسط تعاونی‌های مرزنشینان استان بیان کرد: این امر خسارت زیادی را به اقتصاد استان و تولیدات بومی اردبیل وارد می‌‌کند چرا که در حال حاضر به حد کافی و مورد نیاز شکر در داخل تولید می‌شود و واردات شکر می‌تواند زمینه‌ساز اختلال در بازار این محصول را ایجاد کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه واردات شکر و برنج سود زیادی را برای مدیران تعاونی‌های مرزنشین و تاجران دارد بنابراین اقدام به این امر می‌کنند که کاری برخلاف قوانین موجود برای فعالیت آنها بوده و مشکلات و اختلالاتی را در وضعیت اقتصادی استان وارد می‌کند.

در این جلسه معاون عملیات نیروی انتظامی استان اردبیل نیز گفت: در سال گذشته ۹ هزار و ۳۰۰ تن برنج توسط تعاونی های مرزنشینان به استان اردبیل وارد شده که ۳۹۱ تن آن در بین مرزنشینان و ۸ هزار تن نیز به خارح از استان انتقال داده شده است.

سرنگ سلحشور تصریح کرد: برای جلوگیری از اقدامات بر خلاف قوانین و مقررات باید در کنار مشخص شدن سرمایه تعاونی‌های مرزنشین استان، تعداد و اعضای آنها نیز مشخص شده و در زمینه فعالیت آنها اطلاع‌رسانی لازم انجام شود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر