صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۹:۲۷ ب.ظ
0
از خردادماه صورت می‌گیرد

آغاز خرید گندم از کشاورزان اردبیلی

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: عملیات خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از خردادماه و با آغاز برداشت گندم در شمال استان اردبیل آغاز می‌شود.

وراوی :

علی نوبخت عصر امروز در جریان بازدید از انبارهای شرکت غله و خدمات بازرگانی اردبیل اظهار کرد: همزمان با آغاز عملیات برداشت گندم در شهرهای بیله‌سوار، پارس‌آباد و گرمی و به دنبال آن در مشگین‌شهر امر خرید با استقرار نیروها و فعالیت مراکز آغاز می‌شود.

وی با یادآوری اینکه کار خرید تا اوایل پاییز ادامه دارد، تصریح کرد: کشاورزان نباید عجله‌ای در برداشت محصول خود و تحویل آن به سیلوها داشته باشند چراکه در حدود ۵۰ مرکز خرید برای گندم پیش‌بینی شده و هیچ مشکلی برای خرید گندم کشاورزان به شکل شبانه‌روزی وجود ندارد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان از پیش‌بینی خرید بیش از سال گذشته و تا ۶۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز زارعان خبر داد و گفت: کشاورزان از برداشت زودهنگام محصول خود پرهیز کنند و با رطوبت بالا محصول را تحویل ندهند.

نوبخت به هماهنگی‌ها، تدابیر لازم و ایجاد ظرفیت‌های بیشتر برای ذخیره‌سازی گندم در استان اشاره کرد و افزود: سیلوهای خصوصی و دولتی آمادگی دارند تا گندم زارعان را خریداری کنند که امیدواریم وجه گندم خریداری شده نیز امسال در کوتاه‌ترین زمان به حساب آنها واریز شود.

وی بیان کرد: تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای خریداری گندم تدارک دیده شده و کشاورزان نباید عجله‌ای در تحویل محصول داشته باشند چرا که به موقع و با یک شرایط مناسب‌تر کار خرید را انجام می‌دهیم.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر