صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۹:۱۳ ب.ظ
0

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: بر اساس تقویم کوچ عشایری، عشایر شاهسون استان اردبیل از پنجم خردادماه رحل کوچ می‌بندند تا کوچ بهاره خود را آغاز کنند.

وراوی :

قادر هنرمند اظهار کرد: بر اساس تصمیم شورای عشایری استان کوچ بهاره عشایر شاهسون از پنجم تا ۱۵ خردادماه به انجام می‌رسد تا در این مدت عشایر کوچ‌رو بتوانند کوچ بهاره خود را به انجام برسانند.

وی با بیان اینکه در این مدت عشایر باید در قالب طرح واکسیناسیون ضربتی تب برفکی دام‌های خود را از خطر بیماری تب برفکی محافظت کنند، تصریح کرد: امیدواریم با همکاری خوبی که دامپزشکی با دامداران جامعه عشایری آغاز کرده تمام دام‌های کوچنده عشایر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شوند.

مدیرکل امور عشایری استان از تمهید مقدمات کافی و لازم برای خدمات‌رسانی به جامعه کوچ‌روی عشایری خبر داد و گفت: از آبرسانی سیار گرفته تا توزیع کپسول‌های گاز، حمل و نقل دام عشایر و تأمین دیگر نیازمندی‌های جامعه عشایری در مسیر سفر آنها از قشلاق به دامنه‌های سبلان انجام می‌شود.

هنرمند جامعه عشایری استان اردبیل را جامعه‌ای توانمند و دارای ظرفیت‌های بی‌نظیر از تولید محصولات کشاورزی اعم از دام، باغ و زراعت گرفته تا محصولات لبنی متنوع را یادآور شد و افزود: ما از انتخاب سه شهرستان سرعین، مشگین‌شهر و خلخال به عنوان پایلوت گردشگری و توریسم عشایری خوشحال هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جامعه عشایری در حوزه گردشگری بیشتر از این معرفی شود تا زمینه‌ای فراهم آمده و اقدامات مطلوب و مناسب برای مخاطبان این حوزه در بهره‌گیری از ظرفیت‌های به وجود آمده شکل بگیرد.

هنرمند اضافه کرد: با تدارک لازم به استقبال کوچ بهاره عشایر می‌رویم که امیدواریم با همراهی سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان بتوانیم مشکلات و نارسایی‌های احتمالی را برطرف کرده و امکان توانمندسازی جامعه عشایری را فراهم کنیم.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر