صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۹:۳۵ ب.ظ
1

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان مشگین‌شهر گفت: در راستای تکریم و حمایت از خانواده‌های زندانیان، جشن نسیم مهر ۴ خرداد ماه در تالار اندیشه مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

وراوی :

رحمت انوری صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های جشن نسیم مهر در مشگین‌شهر اظهار داشت: به مناسبت روز نسیم مهر و در راستای تکریم خانواده‌های زندانیان، جشن نسیم مهر روز سه شنبه ۴ خرداد با حضور مسئولان ارشد شهرستان، خیرین، خانواده‌های زندانیان و مردم شریف مشگین‌شهر از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در تالار اندیشه مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات خانواده‌های زندانیان تصریح کرد: فقدان درآمد ناشی از زندانی شدن سرپرست خانواده جزو تبعات منفی در اقتصاد خانواده بوده و از دست رفتن کار به واسطه محبوس شدن و تبدیل عامل مولد به مصرفی از دیگر تبعات زندانی شدن سرپرست خانوار است که در این راستا حمایت از خانواده‌های زندانیان به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و تأمین مایحتاج زندگی آنان بسیار حایز اهمیت بوده و ورود افراد خیر و نیکوکار را می‌طلبد.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مشگین‌شهر افزود: وارد آمدن آسیب‌های قابل توجه به اجتماع و خانواده فرد زندانی، رواج فساد، ناامنی به دلیل عدم وجود سرپرست در خانواده، انزوای خانواده به دلیل مشکلات مالی و تربیت فرزندان از دیگر مشکلات رایج خانواده‌های زندانیان است که برای کاهش این آسیب‌ها ورود خیرین در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و مشارکت مردم بسیار گره‌ گشا و موثر است.

انوری با بیان اینکه با همکاری ستاد دیه و خیرین نیکوکار از سال ۹۴ تاکنون ۳۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در مشگین‌شهر به کانون خانواده‌های خود بازگشتند، گفت: ۲۱ نفر از زندانیان آزاد شده با همکاری ستاد دیه و ۱۶ نفر نیز به طور مستقیم توسط خیرین مشگین‌شهر از حبس نجات یافته و به خانواده‌های خود بازگشتند و در زمینه اشتغال زندانیان نیز از سوی انجمن حمایت از زندانیان اقدامات مناسبی انجام شده است.

وی بیان کرد: انجمن حمایت از زندانیان مشگین‌شهر در راستای خدمات رسانی به خانواده‌های زندانیان و نیز آزادی زندانیان جرائم غیرعمد گام‌های بسیار مثبتی نظیر تأمین هزینه دندانپزشکی زندانیان به مبلغ ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برداشته و تعامل خوبی با خیرین برقرار کرده است و در این راستا ۶۰ نفر از خانوده‌های زندانیان را مورد حمایت خود قرار داده و در تسهیل امر معاش از جمله تحصیل فرزندان و تأمین هزینه زندگی آناان اقدامات مناسبی را انجام داده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مشگین‌شهر ضمن تقدیر از زحمات خیرین، امام جمعه شهرستان، فرماندار، دادستان، رئیس دادگستری و رئیس اداره زندانیان مشگین‌شهر اظهار کرد: انتظار می‌رود همکاری مسئولان ارشد شهرستان و خیرین نیکوکار برای ساماندهی به مشکلات خانواده‌های زندانیان و به تبع آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در مشگین‌شهر بیشتر شده و منتج به کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از زندانی شدن افراد سرپرست خانوار شود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • نصیب
    سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۷:۲۸
    2
    0

    سالم/ در رابطه با موضوع حمایت از خانواده زندانیان ///روزی ساعت ۲ ظهر بود نشسته بودم مغازه وهوا سرد وکمی برفی بود وتنهایی نظاره گر خلفت خیابان بودم در این حین زنی چادر سیاه با نگاه سوزناک از جلو مغازه با نیم نگاهی رد شد من که اماده برای رفتن بودم قفل دستم برگشت وارد مغازه شد //؟؟؟؟ پیر نبود جوان بود تقاضای مقداری پول کرد ومن چون که از وضع اقتصادی جامعه با خبرم ؟؟/گفتم چرا با این سن وسال دست به اینکار میزنی وخوب نیست وماجرای همسرش وازدواج واخر صحبت به زندان افتادن همسرش شد وبلا تکلیفی یک خانواده وگفتم بری پیش خانواده ات بهتره که بیفتی خیابان واز این و ان کمک در خواست کنی وبا این سن و این جامعه خوب نیست ؟؟گفت بر خلاف میل خانواه شوهر کرده ام حمایت نمی کنند؟؟؟اهی از نهادم کشیدم وگفتم ؟؟؟؟خوب حالا چقدر میخواهی ؟؟گفت دادم وباز هم گفتم کسانی مجرم هستند که بدون در نظر گرفتن اینده تو وفرزندت همسر تو را روانه زندان کرده اند ؟؟؟ وقتی که میخواست برود باز هم ازش خواستم در ( نبود قانون حمایتی ) برو پیش خانواده ات

دیدگاه شما درباره این خبر