صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۰ ق.ظ
0

رییس اداره راه و شهرسازی مشگین شهر گفت: این اداره برای افزایش ایمنی و سهولت تردد عشایر در آستانه کوچ بهاره در محورهای ارتباطی این شهرستان خدمات مناسبی ارائه می کند.

وراوی :

یعقوب محرمی روز یکشنبه در بازدید از راههای روستایی این شهرستان افزود: کوچ عشایر از منطقه مغان به ییلاق های مشگین شهر آغاز شده و تا ۱۵ خرداد گروههای ویژه راهداری این اداره در محورهای ارتباطی حضوری فعال دارند.
وی به ریزش برداری ، تیغ زنی و لایروبی کانال ها در طول ۴۶ کیلومتر از محور قطورسویی ، شابیل و لنج آباد و شوش بلاغ اشاره کرد و گفت: لکه گیری و رفع افتادگی شانه جاده در محور مشگین شهر به پارس آباد و مشگین شهر به اهر نیز مجموع به طول ۸۰ کیلومتر انجام شد.
او لکه گیری ، کانال زنی و ریزش برداری هشت کیلومتر از محور انزان و ۱۵ کیلومتر از جاده مشگین شهر به آبگرم موئیل و تیغ زنی و موج گیری چهار کیلومتر از محور قشلاق تنگ (ارشق) را از دیگر اقدامات این اداره در زمینه تردد کوچ عشایر ذکر کرد.
عشایر استان اردبیل شش درصد از جمعیت استان اردبیل را تشکیل می دهند ، ایل شاهسون متشکل از۸۰ هزار نفر در قالب ۱۵هزار خانوار به نگهداری ۱٫۵ میلیون واحد دامی مشغول هستند.
عشایر استان اردبیل سالانه ۴۳ هزار تن شیر ، پنج هزار و ۴۰۰ تن پنیر ، ۱۲ هزار تن گوشت ، ۱٫۵ تن پشم و ۱۴ هزار متر مربع فرش ، گلیم و جاجیم به ارزش تقریبی دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تولید می کنند.
عشایر استان نیمی از سال را در قشلاقات شمال استان و نیمی دیگر را در ییلاقات سبلان و ارتفاعات کوههای باغرو و بزغوش سپری می کنند.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر