صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۴ ب.ظ
0
وراوی :

نمایشگاه انفرادی نیر پیکام هنرمند مشگین شهری با عنوان ” چهل آسمان تماشا” در مجتمع فدک اردبیل گشایش یافت.
در این نمایشگاه که با استقبال هنرمندان، نویسندگان و جمعی از پیشکسوتان و همچنین با حضور مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل ، نماینده اداره ارشاد اسلامی شهرستان مشگین شهر و مسئول بسیج هنرمندان گشایش یافت ، چهل اثر تصویر گری با موضوعات تصویر سازی شعر کودک، شعرنوجوان و شعر بزرگسالان به نمایش گذاشته شده است.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان هنر تصویر سازی را از شاخه هنرهای کاربردی گرافیک برشمرد که تصویرگر برای بیان ایده ها و ادراک خود از عناصر تجسمی به بهترین نحو سود می جوید.

وی با اذعان به اینکه تصویرسازی به تصویر کشیدن متون گوناگون برای مخاطبان است، اضافه کرد: تصویرگر در آن اقدام به روایت گری مصور کرده و موضوع کار تصویرگر می تواند یکی از داستان های مذهبی، ادبی، تاریخی، علمی و … باشد.

در این نمایشگاه ۴۰ اثر در تکنیک های آبرنگ ،اکرلیک،گواش و پاستل به معرض نمایش گذاشته شده است.

نیر پیکام که سابقه ۱۶ ساله را در عرصه هنری دارد۶ سال است که به صورت حرفه ای در زمینه تصویر سازی فعالیت می کند. او تا کنون در جشنوارهای متعدد هنری شرکت کرده و مقام هایی چون مقام سوم تصویر سازی کشور در جشنواره کتاب سال کشور در سال ۹۲ ،مقام اول کشور در جشنواره به رسم شکرانه در زمینه طراحی و ساخت کارت پستال ،مقام اول طرحی و ساخت صورتک کشور ،در دوسالانه مربیان هنری کشور و …. را کسب کرده است.

تا کنون چهار کتاب از وی در زمینه تصویرسازی شعر و داستان به چاپ رسیده است. او علاوه بر تصویرسازی کتاب ،طراحی روی جلد کتابها و مجلا متعددی را انجام داده ودر طول ۱۶ سال فعالیت هنری در نمایشگاههای گروهی متعددی در سطح کشور شرکت کرده است.

گفتنی است این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد دایر است . علاقمندان می توانند از ساعت ۱۷ الی ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند .

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر