صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۶ ب.ظ
0
وراوی :

بنیاد مهرجویان مشگین شهر که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ در زمینه های آموزشی، تامین مسکن، درمان، تهیه جهیزیه، پوشاک، تغذیه کودکان بی سرپرست و بد سرپرست آغاز کرده دومین همایش خودرابا هدف ارائه عملکرد چندین ساله بنیادبا حضور خیرین و مسئولین محترم شهرستان برگزار کرد.
زنده دل رئیس هیئت مدیره بنیاد مهرجویان مشگین شهر در این همایش با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این همایش ارائه گزارش عملکرد به خیرین و مسئولین است گفت:بنیادمهرجویان در سال ۸۸ با هدف سامان بخشی به دانش آموزان بی سرپرست و مستمند تاسیس شد و برخلاف رویه تخصصی درعرصه های مختلف از جمله تامین تغذیه و مسکن و پوشاک و حتی جهیزیه ورود کرده است . وی افزود : بنیاد با شناسایی خانواده های دانش آموزان بی بضاعت به ارزش مبلغ حدود ۳۲۷۸۰۰۰۰ تومان سبد کالاتوزیع کرده است که این رقم در سال ۹۴، ۴۱۰ مورد به ارزش ۳۲۰۸۰۰۰۰ تومان بود.

وی افزود: نذورات، قربانی ها و وسایل غیر نقدی که توسط همکاران و اقشار مختلف مردم اهدا می شود در سال ۹۳ به ارزش ۱۰۲۰۰۰۰۰ تومان، در سال ۹۴ ۲۵۱۰۰۰۰۰ تومان، و در سال ۹۵ تا بحال هدایایی به ارزش ۳ میلیون تومان به بنیاد اهدا شده و در میان خانواده های تحت پوشش توزیع شده است.
زنده دل گفت: در رابطه با مسکن ۱۱ مورد تامین هزینه اجاره و رهن به ارزش سی و یک میلیون دویست هزار تومان ، تامین ۷ مورد کمک هزینه خرید مسکن مهر ، ساخت و تحویل ۷ باب ساختمان در سال ۹۳و ۹۴ و همچنین تعهد ساخت سه باب ساختمان که توسط آموزشکاه ادب تهران در سال جاری انجام می شود از جمله خدمات بنیاد در این عرصه است .

وی افزود در بحث آموزش بعنوان یکی از اهداف اصلی بنیاد برگزاری سه دوره همایش دانش آموزی ، پرداخت هزینه تدریس ، پرداخت ۱۱میلیون و پانصد هزار تومان بعنوان هدیه به دانش آموزان برتر در سال ۹۴ و مبلغ ۵ میلیون تومان در سال ۹۵ و پذیرش ۵۰ دانش آموز بی بضاعت در کانون قلم چی مشگین شهر از سوی بنیاد انجام شده است .

رئیس هیئت مدیره بنیاد مهرجویان تصریح کرد: در حوزه درمان دانش آموزان مبتلا به انواع بیماری های کلیوی ، تالاسمی، کم خونی، سرطان، معلولیت های ذهنی و جسمی تحت پوشش بنیاد قرار گرفته اند که برای ۱۰مورد کاشت حلزون و گفتار درمانی تا بحال مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان هزینه شده است .
این مسئول افزود : شعار ” مشگین شهر بدون ناشنوا” در ده سال آینده توسط بنیاد بعنوان شعار سال جاری تعیین شده است و در همین راستا مجوز تاسیس کودکستان ناشنوا اخذ شده که انتظار داریم با حمایت مسئولین و مردم بتوانیم به این شعار جامعه عمل بپوشانیم .

زنده دل ادامه داد: معرفی نیازمندان تامین جهیزیه به خیرین، تهیه لباس فرم مدرسه برای ۴۵۰ دانش آموز و توزیع پوشاک بین دانش آموزان نیازمند و کمک به خرید وسایل خانگی نیازمندان و همچنین کمک به اشتغال آنها از دیگر اقدامات بنیاد در این راستا است .

وی گفت: شرکت در نمایشگاه دائمی اردبیل ، دیدار با استاندار اردبیل ، مدیر کل بهزیستی استان ، مدیر آموزش و پرورش و سایر مسئولین مربوطه و همچنین دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان و استان و مسئول موسسه گفتار درمانی ” بیان” برای طرح مسایل و مشکلات بنیاد از جمله اقدامات انجام گرفته است .
زنده دل در خاتمه افزود: کمک های نقدی دریافتی بنیاد در سال ۹۴ دویست و هشتاد میلیون تومان بود که حدود ۴۱ میلیون تومان آن توسط فرهنگیان شهرستان پرداخت شده است .
در پایان این مراسم کلیپی از اقدامات و فعالیت های بنیاد پخش شد و کودکانی که مورد معالجه و کاشت حلزون قرار گرفته بودند به حضار معرفی شدند .
همچنین در این مراسم تابلو فرشی که توسط مادر یکی از کودکان تحت پوشش بنیاد بافته شده بود برای تامین هزینه کاشت حلزون یکی از دانش آموزان در انتظار کاشت حلزون به مزایده گذاشته شد و به مبلغ ۱۳ میلیون تومان فروخته شد .

گزارش و عکس : سولماز نورمحمد رضایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر