صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ | ۹:۰۲ ب.ظ
0

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر یک هزار و ۵۰۰ ورزشکار کوهنورد اردبیلی زیرپوشش بیمه ورزشی قرار دارند.

وراوی :

حسن تمجید عصر امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه عکس طبیعت در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: هم‌اکنون در سطح استان اردبیل ۲ هزار و ۱۰۰ کوهنورد در حال فعالیت هستند که از این تعداد تاکنون یک هزار و ۵۰۰ وزشکار زیرپوشش بیمه قرار گرفته‌اند و اولویت ما زیر پوشش قرار دادن تمامی کوهنوردان استان اردبیل است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان اردبیل نیز ۶۰۰ ورزشکار کوهنورد فعالیت ورزشی دارند، افزود: یکی از اولویت‌های دیگر ما ساماندهی ورزشکاران کوهنورد است که تاکنون در این زمینه اقدامات بسیار خوبی از سوی هیئت کوهنوردی استان انجام شده است.

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل تصریح کرد: با رایزنی‌های انجام شده اردو و برنامه‌های مشترک بین ورزشکاران کوهنورد کشور ایتالیا و استان اردبیل در یخچال‌های سبلان اردبیل برگزار می‌شود و این برنامه ورزشی فرصتی بسیار مناسب برای ارتقای قدرت کوهنوردان اردبیلی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است که امید داریم این برنامه نتایج مثبتی برای ورزش کوهنوردی استان اردبیل نیز به همراه داشته باشد.

تمجید بیان کرد: دوره‌های کوهنوردی نیز با حضور مربیان مطرح استانی در دامنه‌ها و یخچال‌های کوه سبلان به صورت مستمر برگزار می‌شود و در صدد هستیم رشته کوهنوردی استان را از حالت سنتی به حالت کلاسیک ارتقا کنیم که در این زمینه تمهیدات لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون کوهنوردی استان اردبیل درخشش خوبی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ثبت کرده است، افزود: برای اینکه بتوانیم ورزش کوهنوردی استان اردبیل را به همگان معرفی کنیم باید برنامه‌های راهبردی اتخاذ و ظرفیت‌های طبیعی و با علم مربیان مطرح دنیا انجام شود که این امر یک گام اساسی است و در این زمینه در صدد هستیم این اولویت‌ها را شکوفا دهیم.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر