صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۴:۳۲ ب.ظ
1

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر گفت: اماکن تاریخی و باستانی در راستای حمایت از این بناها به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وراوی :

شهروز حیدری عصر امروز در حلسه کارگروه گردشگری در محل فرمانداری مشگین‌شهر اظهار داشت: در حال حاضر چند بنای تاریخی و باستانی در سطح شهرستان نیاز به مرمت و تعمیر دارند که در راستای حفظ و حمایت از این بناها ظرفیت بخش خصوصی برای مرمت و احیای این ابنیه بسیار حایز اهمیت است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بنای تاریخی کهنه قلعه نیاز به مرمت دارد که در صورت تقاضای بخش خصوصی به صورت کوتاه مدت و بلند مدت واگذار می‌شود و شهرداران شهرستان نیز می‌توانند از ظرفیت بخش خصوصی برای تولیت اماکن تاریخی و باستانی استفاده کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشگین‌شهر گفت: با توجه به آمار کثیر ورود سرمایه‌گذاران به حوزه آبگرم، در حال حاضر صدور مجوز برای توسعه اقامتگاه‌ها، کمپ‌های عشایری و اقامتگاه‌های روستایی در سطح شهرستان انجام می‌شود.

حیدری با اشاره به استقبال گردشگران از آبگرم‌های معدنی شهرستان افزود: همکاری محیط زیست و امور آب برای نظارت و بازرسی‌های مستمر برای کنترل بهداشت در آبگرم‌ها بسیار مهم است و این امر باید از هم‌اکنون به صورت جدی در تمام مجتمع‌های آبگرم شهرستان پیگیری شود.

وی با اشاره به بهره‌برداری از فاز تجاری بقعه شیخ حیدر بیان کرد: هم‌اکنون ۲۵ کارگاه با لوازم رایگان در اختیار ۴۰ نفر از علاقمندان و جوانان قرار گرفته که از نظر ایجاد بسترهای اشتغال، توسعه صنایع دستی بسیار حایز اهمیت است که نیاز است ادارات برای تهیه هدایا از این صنایع دستی استفاده کنند تا شاهد رونق کارگاه‌های صنایع دستی در این محل باشیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی مشگین‌شهر اظهار کرد: ساماندهی فضای پارک جنگلی و ایجاد درآمد از ارائه خدمات کیفی به مسافران از سوی گردشگران هم مورد تایید است چراکه قبلا به لحاظ ارائه خدمات کم، از سوی مراجعه کنندگان مورد انتقاد واقع شده بود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر