صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۱ ب.ظ
0

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر گفت: ستاد غنی سازی اوقات فراغت دانش‌‌اموزان متشکل از ۲۳ پایگاه تابستانی در مشگین‌شهر فعال شد.

وراوی :

محمدرسول حسین‌‌نژاد صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به اهمیت مدیریت اوقات فراغت دانش‌‌آموزان و برگزاری کلاس‌‌های پربار ستاد غنی سازی اوقات فراغت دانش‌‌آموزان در فصل تابستان با برخورداری از ۲۳ پایگاه تابستانی در سطح مشگین‌شهر تشکیل شد.

وی تصریح کرد: پایگاه تابستانی ویژه اوقات فراغت دانش‌‌آموزان سال گذشته ۱۴ پایگاه بود که امسال به۲۳ پایگاه تابستانی افزایش یافته که ۹ پایگاه مختص دختران، ۱۲ پایگاه مختص پسران و ۲ پایگاه تابستانی هم دو روز در هفته برای دختران و ۳ روز برای پسران به صورت شیفتی برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر بیان کرد: تعداد ۲ هزار و ۲۶۵ دانش‌ آموز دختر و ۲ هزار و ۳۷۲ دانش‌‌آموز پسر تحت پوشش طرح غنی سازی اوقات فراغت در فصل تابستان قرار می‌گیرند.

حسین‌نژاد گفت: طرح غنی سازی اوقات فراغت در زمینه‌های فرهنگی هنری، کلاس‌های تقویتی، مسابقات فرهنگی قرآنی، رشته‌های ورزشی و مدارس نیز به صورت کلاس‌های برای آموزش مقطع ابتدایی، ۱۰ هنرستان در راستای کارورزی و مهارت‌آموزی دانش‌ اموزان فعال می‌شوند.

وی با اشاره به ۱۴ گروه که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان مامور به فعالیت در شهرستان هستند، افزود: این ۱۴ گروه در امر گسترش قرآن و عترت،اجرای طرح کیفیت آموزشی مقاطع ابتدایی، همایش‌‌های کوهنوردی، اردوی دانش‌آموزان، تربیت بدنی، فنی و حرفه‌ای، مدیریت اوقات فراغت دانش‌‌آموزان در طول سال فعالیت می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر اظهار کرد:کلاس‌‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در کانون‌ها، دارلقرآن‌ها و سالن‌های ورزشی دایر می‌شود که نیاز است برای بازسازی و بهبود فضاهای این اماکن در تخصیص اعتبارات شهرستانی همت گمارده شود چراکه ۵۰درصد از اوقات فراغت دانش‌ اموزان در این مکان‌ها سپری می‌شود.

حسین‌ نژاد از مساعدت اداره کل بازسازی استان برای ایزوگام نمودن سقف تمام مدارس شهرستان خبر داد و افزود: مشکلات ایزوگام تمام مدارس با تامین ایزوگام توسط اداره کل بازسازی و با جدیت انجام می‌شود.

وی با تقدیر ار مدیرکل آموزش و پرورش استان برای احداث خانه معلم در شهرستان گفت: احداث خانه معلم در شان فرهنگیان از جمله درخواست‌های مهم و ضروری بود که با موافقت مدیرکل آموزش و پرورش استان همراه شد و در سال ۹۵ اولویت‌ برنامه‌های آموزش و پرورش مشگین‌شهر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و تعریف پروژه‌های جدید است و در این راستا تکمیل پروژه استخر آیت‌‌ا…خامنه‌ای، هنرستان شهید کلانتری برای تکمیل و راه‌اندازی به تامین اعتبار نیازمند است.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر