صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۷ ق.ظ
0

با تلاش شبانه گروه امداد کوهستان هیات کوهنوردی شهرستان مشگین شهر دو کوهنورد ناپدید شده در کوهستان سبلان از مرگ حتمی نجات یافتند.

وراوی :

سرپرست گروه امداد کوهستان مشگین شهر گفت: به دنبال اطلاع از مفقود شدن دو کوهنورد جوان در یخچال شمالی سبلان در ساعت ۱٫۵بامداد امروز تیمی متشکل از هفت امدادگر زبده به محل اعزام شد.
بابک توحیدی روز دوشنبه فزود: امدادگران پس از طی چهار ساعت طی مسافت در کوهستان به محل مورد نظر رسیده و پس از جستجو موفق به پیدا کردن این دو کوهنورد در یکی از مناطق صعب العبور شدند.
وی گفت: با انجام عملیات فنی امدادگران موفق شدند این دو کوهنورد را که در لبه یخچال اصلی زمین گیر شده بودند با انجام عملیات فنی از جمله راپل به محلی امن در کوهستان انتقال دهند.
او اظهار کرد: یکی از کوهنوردان دچار برف کوری و دیگری نیز دچار عارضه تخلیه انرژی شده بود که با انجام اقدامات اولیه پزشکی سلامت نسبی خود را بازیافتند.
وی افزود: ساعت ۱۰ قبل از ظهر امروز این دو کوهنورد ۱۸ و ۲۰ ساله که از اهالی شهرستان اهر هستند تحویل مرکز درمانی در مشگین شهر شدند.
قله سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر در استان اردبیل واقع شده و هر سال در فصل های مختلف میزبان انبوه کوهنوردانی است که از سراسر کشور به دومین کوه مرتفع کشور صعود کرده و از زیبایی های آن لذت می برند.
در سال های اخیر نا آشنایی برخی کوهنوردان به مسیر صعود این کوه حوادث ناگواری به دنبال داشته است.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر