صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۴:۴۲ ب.ظ
0

رئیس کمسیون حمل و نقل شورای اسلامی مشگین‌شهر گفت: هرگونه افزایش نرخ کرایه تاکسی توسط راننده‌ها در مشگین‌شهر غیرقانونی است.

وراوی :

اکبر تقی‌زاده ظهر امروز در جلسه کمسیون حمل و نقل شورای اسلامی در محل دفتر شورا در مشگین‌شهر اظهار داشت: راننده‌های زیادی به عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های درون شهری با گذشت حدود ۳ ماه معترض هستند اما افزایش نرخ کرایه تاکسی از زمانی قابل اجراست که قانون اجازه این کار را بدهد و در حال حاضر هرگونه افزایش نرخ کرایه به صورت خودسرانه غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: در صورت اعلام نرخ جدید از سوی سازمان‌های مربوطه نرخ جدید کرایه تاکسی‌ها اعلام می‌شود و تا قبل از ابلاغ این دستور‌العمل هیچکس حق ندارد بصورت خودسرانه نرخ کرایه را افزایش دهد که در این راستا بازرسان سازمان حمل و نقل همگانی در صورت مشاهده هرگونه تخلف و افزایش کرایه برخورد و با تشکیل پرونده موضوع به کمیته انضباطی ارجاع داده می‌شود.

رئیس کمسیون حمل و نقل شورای اسلامی مشگین‌شهر در خصوص مشکلات مالکان تاکسی‌های خطی گفت: طبق تعهدی که در زمان ثبت نام از رانند‌ه‌‌ها اخذ شده، راننده‌های تاکسی ملزم به ارائه خدمات در مسیرهای مشخص شده هستند و این مورد در جلسات متعدد شورا به بحث گذاشته شد و طبق تصمیمات گرفته شده شورای ترافیک شهرستان، با فعالیت گردشی تاکسی‌های خطی مخالفت بعمل آمده و آنان ملزم به رعایت تعهد و فعالیت در مسیرهای مشخص شده هستند.

تقی‌زاده اظهار کرد: :متاسفانه برخی از راننده‌های تاکسی حقوق شهروندی را رعایت نمیکنند و اقدام به سوار کردذن مسافر دربستی می‌کنند که این کار خلاف مقررات بوده و در صورت مشاهده با راننده متخلف برخورد می‌شود که در این راستا از شهروندان هم خواهشمندیم برای فرهنگسازی این امر، از تاکسی‌های خطی تقاضای سرویس دربستی ننمایند.

وی با اشاره به وضعیت نامساعد معابر داخل شهری مشگین‌شهر افزود: وضعیت سد معبر در خیابان‌ها مخصوصا خیابان‌های اصلی شهر منجر به ایجاد ترافیک در شهر می‌شود و این امر باعث ایجاد خلل در امورات شهروندان می‌شود و باید راه حل اساسی درخصوص سد معبر و ترافیک اندیشیده شود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر