صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۴:۴۵ ب.ظ
0

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر گفت: با هماهنگی‌های انجام شده ۶ مرکز خرید گندم در شهرستان مشگین‌شهر تعیین شد.

وراوی :

احمد شهریار صبح امروز در جلسه کارگروه کشاورزی در مشگین‌شهر اظهار داشت: در حال حاضر ۷ مرکز خرید گندم از کشاورزان در سطح شهرستان تعیین شده که امسال مرکز خرید قصابه نیز به منظور رفاه حال کشاورزان به تعداد مراکز خرید گندم اضافه شده است.

وی با اشاره به سطح زیر کشت محصول گندم در شهرستان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۴۰ هزار تن گندم از مزارع کشاورزان برداشت شود و آمادگی برای خرید ۲۵ هزارتن گندم در منطقه انجام شده که مراکز خرید گندم در اتحادیه تعاونی روستایی، بخش رضی، روستای قوشه، بخش مرادلو، کارخانه آرد، شهر قصابه و سیلو همزمان با برداشت گندم، آماده خرید گندم با قیمت‌های مصوب هستند.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر گفت: هماهنگی‌ لازم برای خرید گندم و محصول جو در شهرستان انجام شده و در صورت پر شدن انبار شهرستان، رایزنی‌ها برای استفاده از انبار شهرهای هم‌جوار صورت می‌گیرد.

شهریار افزود: با توجه به تامین درصد بالای معیشت مردم منطقه از راه کشاورزی درصدد هستیم جایگاه و پایگاه شهرستان را در بخش کشاورزی تبیین کرده و بسترهای لازم برای تولیدات مرغوب کشاورزی را فراهم کنیم که در این راستا تولید بذر گندم برای اولین بار در منطقه صورت می‌گیرد و مشکلات تولید بذر دیم نیز حل می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت زارعت در سطح شهرستان مشگین شهر خوب ارزیابی شده و سطح زیر کشت محصولات قابل قبول است و در بحث تولید اشتغال ۲٫۲ درصد به طور مستقیم در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند و از آمار ۱۵۱ هزار نفر جمعیت منطقه ۴۴ هزار نفر در بخش کشاورزی مشغول هستند که این رقم نزدیک به ۴۶ درصد از مردم منطقه را شامل می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر اظهار کرد: با توجه به شرایط منطقه درصدد هستیم با ورود به بحث دانش‌‌بنیان و ارزش افزوده محصولات کشاورزی و باغی، اقدامات لازم برای پوشش‌دار کردن باغات و ایجاد بستر برای فرآوری محصولات باغی را با مشارکت بخش خصوصی انجام دهیم و تولید محصولات خارج فصل را برای اولین بار در سطح شهرستان به صورت پایلوت انجام دهیم که در صورت موفقیت شاهد درآمدزایی بسیار خوبی می‌شویم.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر