صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۷ ب.ظ
6
به بهانه برگزاری همایش 24 خرداد در مشگین شهر:

حاشیه نگاری از همایش سومین سالروز پیروزی دولت تدبیر و امید

وراوی :

امروز ( ۲۶ خرداد ماه) به مناسبت ۲۴ خرداد سومین همایش پیروزی دولت تدبیر وامید به همت فرمانداری مشگین شهر با حضور اقشار مختلف مردم و برخی مسئولین برگزار شد .

ظاهرا هدف از برگزاری این همایش گرامی داشت سومین سال پیروزی دولت وارائه گزارشی ازعملکرد دولت تدبیر و امید به مردم بود که با پخش کلیپی از برخی مناطق تاریخی و گردشگری (صرفا پل معلق!) و همچنین سفر مقامات دولتی به شهرستان شروع شد .کلیپ پخش شده که به جای اینکه منعکس کننده خدمات احتمالی دولت در حوزه های مختلف در شهر ها و بخش های مرکزی و تابعه شهرستان باشد بیشتر به تیزر تبلیغاتی شخص فرماندار! شبیه بود و به جای اینکه در مقام تشریح و به تصویر کشیدن احسن خدمات دولت باشد با گنجاندن پروژه پل معلق و همچنین حضور گردشگران در شهرستان بسیار سوال برانگیز به نظر می رسید که کجای این خدمات را می توان به حساب دولت گذاشت! و دقیقا نقش مستقیم دولت در این امر چیست؟از دیگر نکته جالب توجه این کلیپ که سفر وزیر کشور و برخی مقامات کشوری به شهرستان بود و در زمان نمایندگی یونس اسدی و با تلاش وی صورت گرفته بود حذف تصویر او ( یونس اسدی ) از این کلیپ بود !

فرماندار مشگین شهر در این جلسه که مثل همیشه مبتنی بر آمار و ارقام صحبت می کرد وقصد داشت نیمه پر لیوان را ببیند و به مردم القاء کند به ارائه گزارش آماری از وضعیت پروژه ها و اعتبارات تخصیصی پرداخت که در گذشته شاید بارها و بارها در جلسات آن را تشریح کرده بود!  او خدمات دولت در دو سال اخیر را معادل ۲۰ سال ! عملکردعنوان کرد و از بزرگراه مشگین شهر – اردبیل بعنوان بزرگترین پروژه دولت در شهرستان یاد کرد .

از خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان و مجهزترین اورژانس شمالغرب کشور! در مشگین شهر سخن گفت. از سد احمدبیگلو بعنوان شاهکار سد سازی در ایران یاد کرد!و بسیاری از حرف ها که بماند!

از سبک همیشگی (غلو و بزرگ نمایی) فرماندار که بگذریم می رسیم به حقیقت برخی مسایل که مردم با آن عجین شده اند و بهتر می توانند قضاوت کنند .
ارائه تصویری از عملکرد دولت در سطح ملی و همچنین شهرستان مشگین شهر توامان در این وجیزه نمی گنجد و مجال دیگری می طلبد امادر مورد عملکرد دولت در سطح ملی ذکر این نکته خالی از فایده نیست که کم کاری دولت در عرصه اقتصادی و به طبع آن وضعیت نامناسب معیشتی مردم و در مقابل آن افزایش قیمت های حامل های انرژی و اقداماتی از این دست و نهایتا تبدیل شدن وعده ۱۰۰ روزه رئیس جمهور به ۱۱۰۰ روز وعدم تحقق وعده های داده شده ، عدم پرداخت مستمری بازنشتگان آموزش و پرورش ، عدم تحقق شعار دولت در مورد برخی مسایل فرهنگی و..موجب دلسردی و ناامیدی مردم از دولت تدبیر و امید شده است.  اما عملکرد دولت در سطح شهرستان در حوزه های مختلف که همیشه به صورت اغراق آمیزی از سوی نماینده دولت در شهرستان اعلام شده است نیاز به بررسی و ارائه دقیق و بی طرفانه است که به شرح آن در بخش های مختلف پرداخت می شود هر چند ذکر این نکته ضروری است که پرداختن به همه موارد با جزییات و به صورت مبسوط به دلیل مرعی داشتن ایجاز و عدم اطناب در کلام مد نظر نیست .

در بخش  کشاورزی ، عدم توجه دولت به خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله سیب که فرماندار محترم شهرستان در آستانه سال ۹۵ با وعده خرید تضمینی این محصول توسط دولت و نهایتا اخلاف در وعده موجب ضررو زیان کشاورزان منطقه و متضرر شدن آنها به دلیل ذخیره کردن محصول سیب در سردخانه ها به امید خرید تضمینی و تامین میوه شب عید شد . عدم نظارت دقیق نماینده دولت در شهرستان به بحث نظارتی توزیع سموم کشاورزی و در پی آن ورود سموم تاریخ گذشته به بازار و آسیب زدن به درختان و باغات کشاورزان منطقه و همچنین عدم تحقق وعده راه اندازی سامانه تگرگ زدایی و متضرر شدن کشاورزان از این رهگذر به واسطه بارش تگرگ که امسال هم متاسفانه خسارت زیادی را به کشاورزان منطقه وارد آورد .

 

در بخش فرهنگی سکوت قبرستانی حاکم بر قامت این امر مهم در سطح شهرستان برای مردم کاملا روشن است . برای نمونه عدم فعالیت انجمن ها ی شعر و موسیقی و داستان نویسی و همچنین تعطیلی خانه سینمای جوان شهرستان که بخاطر ضعف مدیریت ریاست اداره ارشاد اسلامی و همچنین زیاده خواهی برخی مسئولین همچنان در بلاتکلیفی مانده است .

در بخش صنعت و معدن بعنوان یکی از شاخص های توسعه شهرستان تعطیلی واحدهای صنعتی و بلاتکلیفی شهرک صنعتی ناحیه ۲ مشگین شهر و بلاتکلیفی پروژه کارخانه فولاد مشگین شهر گوشه ای از کاستی های موجود است . در این بخش نیز متاسفانه مثل سایر بخش ها شعارها بر عمل غلبه کردند و شاهد رکود در این بخش نیز هستیم .

در بخش گردشگری و توریسم نیز شهرستان مشگین شهر علی رغم دارا بودن مناطق مختلف گردشگری و تاریخی و تمدن چندین هزار ساله همچنان از بی مهری و وعده های بی سرانجام دولت رنج می برد . عدم  آغاز عملیات اجرایی پروژه موزه مشگین شهر علی رغم دوبارکلنگ زنی، عدم بازگشایی حریم بقعه شیخ حیدر ، عدم توجه به کهنه قالا و ..پروژه هایی از این دست که همچون سال های گذشته و دولت های گذشته مورد بی توجهی قرار گرفته است .

در بخش بهداشت و درمان هر چند که اورژانس شهرستان مشگین شهر پس از گذشت ۳ سال از عمر دولت عملیات اجرایی آن آغاز شد و به بهره برداری رسید اما کاستی های بسیاری در این بخش همچنان وجود دارد که ازجمله نبود امکانات مناسب در اورژانس بیمارستان و عدم تحقق وعده ارتقاء بیمارستان به ۱۹۶ تخته خوابی و همچنین عدم افزایش رشته دانشکده سلامت و کاهش کمی و کیفی خدمات ارایه شده در بیمارستان مشگین شهر بواسطه اجرای طرح سلامت بدون توجه به ایجاد زیر ساخت مناسب در بخش های مختلف که در لا به لای تمجید های اغراق آمیز نماینده دولت در شهرستان پنهان می شود .

در بخش سیاسی متاسفانه موضع منفعلانه دولت در مقابل نمایندگان مجلس و به دنبال آن ورود افراد بی کفایت به عرصه مدیریتی و اجرایی موجب شد دولت هزینه سنگینی در عرصه سیاسی متحمل شود . تن دادن دولت به قبول حکم فرمانداری ابراهیم امامی بعنوان یک فرد بی تجربه در عرصه اجرایی صرفا بخاطر لبیک گویی نماینده عالی دولت در استان به نماینده وقت ( اسدی) مثال عینی در خصوص موضع منفعلانه دولت در قبال نمایندگان است.

همچنین عدم توجه به مشکلات مسکن مهر در شهرستان که متاسفانه به دلیل ضعف مدیریتی فرماندار مشگین شهر و همچنین ورود برادر استاندار اردبیل بعنوان پیمانکار، بخشی از این پروژه همچنان پس از گذشت ۱۱ سال بلاتکلیف است .

با این توصیفات شمه ای از کم کاری های دولت در بخش های مختلف مشخص شد و اما ذکر نکته ای چند در مورد همایش ۲۴خرداد (سالروز پیروزی دولت تدبیر و امید) :

-به دلیل اهمیت امرشایسته بود در این همایش یکی از مسئولین استانی حضور می یافت که متاسفانه اینگونه نشد و باعث شد به یک جلسه همیشگی شباهت پیدا کند نه همایش ۲۴ خرداد!
– حاضرین در این جلسه نه با نام همایش ۲۴ خرداد بلکه به بهانه های مختلف به فرمانداری کشانده شده بودند . به طور مثال دهیاران با نام ” جلسه هم اندیشی دهیاران ” یا دعوت از احزاب با نام نشست شورای احزاب مشگین شهر!

– تعارف فرماندار مشگین شهر به دوطرفه شدن جلسه و درخواست از حاضرین برای اظهار نکته نظرات و پیشنهادهاکه بعد از چند ثانیه فرماندار با ذکر صلوات خواست به جلسه خاتمه داده شود!
– بی حوصلگی حاضرین  برای شنیدن اظهارات تکراری و اغراق آمیز فرماندار در خصوص عملکرد دولت در سطح شهرستان .

– نارضایتی حاضرین و گروها و احزاب مختلف به نوع برگزاری این همایش .

فرماندار مشگین شهر با تشریح عملکرد دولت و انجام پروژه های مختلف در سطح شهرستان که البته بدون شفاف سازی هر چه در توان داشت در راه مجیز گویی از دولت گذاشت و همه کاسه و کوزه ها را بر سر شهرداری و شورا شکست و گفت که مردم از عملکرد دولت راضی هستند اما ضعف عملکرد شهرداری در سطح شهر و وضعیت نامناسب آسفالت و معابر باعث شده است مردم این ها را به حساب دولت! بگذارند و نسبت به دولت بدبین شوند .

این اظهارات درحالی از سوی فرماندار محترم ابراز می شود که زمان فاصله گرفتن تنی چند از شورای شهر و سیامک مظلومی شهردار مستعفی! از اسدی نقطه آغازی شد برای تسویه حساب سیاسی فرماندار با شورا و شهرداری و همچنین اینکه مردم ما انقدر سطح شعور و آگاهی اشان پایین نیست که نتوانند حوزه اختیارات و وظایف دولت و مردم را سوا کنند و بهتر بود فرماندار محترم کمک های دولتی به شهرداری ها را اعلام و آن را بادولت های گذشته مقایسه می کردند .

به هر حال به نظر می رسد این همایش هم مثل بسیاری از برنامه ها نمایشی بود و صرفا جهت ادای تکلیف انجام شد . بهتر بود با مشارکت احزاب و گروه های مختلف فرصتی ایجاد می شد برای درد و دل مردم با دولت و محلی برای طرح مشکلات نه جلسه سخنرانی و مجیز گویی از دولت !

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • سیاسی شهر
  پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ در ۲۳:۲۴
  1
  0

  ملکی اگر به این سکوت سیاسی پایان ندهد مرگ سیاسی وی کلید میخورد . امامی باید زود برداشته شود خیلی زود یکه ماه ضرب الاجله
 • روستایی
  سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ در ۱۶:۰۲
  2
  0

  امامی ضعیف ترین فرماندار تاریخ مشگین شهر است از خطاهای بزرگ اسدی این انتصاب بود . و اما چار کلیپ بدون تصویر اسدی بود برای اینکه اسدی دیگر از قدرت کناره گیری کرده و امامی هم باید با این کارا شخصیتش را بیشتر به نمایش بزاره . اگه جرات داشت موقع نمایندگی اسدی این کارا را می کرد تا اسدی حسابش را می داد !
 • از مردم
  یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ در ۰۰:۲۳
  2
  0

  از اینکه بدون تعصب و واقع بینانه به وضعیت مشکلات مردم پرداختین تشکر میکنم . به نظرم ملکی باید خیلی زود امامی را بردارد . اسدی بله قربان گو آورده بود ایشون هیچ سنخیتی با فرمانداری ندارند
 • رضا
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ در ۲۱:۴۰
  3
  0

  هیچ وقت ازباغداران وبیمه خسارت باغداران
 • مهدوی
  جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۳:۳۴
  4
  0

  آقای عسگرزا ه شجاعت شما در بیان مشکلات مردم علی الخصوش بحث ورود آقای خدابخش به پروژه مسکن مهر، انتقاد صحیح از فرماندار و …. ستودنی است. اما خیلیکم دست به قلم می شوید لطفا در حوزه وظایف شورای شهر و سایر ارگانهای های مسیول، مشکلات مردم را طرح کنید

دیدگاه شما درباره این خبر