صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ | ۳:۵۱ ب.ظ
0

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر گفت: طرح فراملی «تله فود» از طرح‌های مصوب سازمان فائو با عنوان کشت و فرآوری گیاهان دارویی در این شهرستان توسط اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی اجرا شد.

وراوی :

احمد شهریار صبح امروز در جریان از طرح‌های اقتصاد مقاومتی شهر لاهرود اظهار داشت: با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، با برنامه‌ریزی‌های منسجم درصدد فراهم کردن زیرساخت‌های فرآوری گیاهان دارویی برای اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی هستیم که نخستین کارگاه گلاب گیری در شهر لاهرود به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: به منظور توانمندسازی زنان روستایی و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی طرح فراملی «تله فود» از طرح‌های مصوب سازمان فائو با عنوان کشت و فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان مشگین‌شهر توسط اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی اجرا شد که این طرح از محل اعتبارات سازمان فائو در لاهرود مشگین‌شهر به بهره برداری رسید.

مدیرجهاد کشاورزی مشگین‌شهر گفت: افزایش زیرساخت‌های فرآوری گیاهان دارویی به سبب استعداد منطقه بسیار حائز اهمیت است به طوری که علاوه بر کشت این گیاهان دارویی، اکثر گیاهان دارویی در شهرستان مشگین‌شهر در دشت‌ها به صورت خودرو رشد می‌کنند و نیاز است برای داشتن صرفه اقتصادی و درمانی امکانات فرآوری گیاهان دارویی در بخش‌های مختلف منطقه برای زنان روستایی ایجاد شود.

شهریار بیان کرد: اجرای طرح فراملی تله‌فود به معنی تغذیه از راه دور، توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد به منظور طرح حمایت از امنیت غذایی خانوار روستایی است که در این طرح زنان روستایی می‌توانند با جمع‌‌آوری گیاهان دارویی و استفاده از ظرفیت کارگاه‌ها نسبت به تولید انواع عرقیات بهداشتی اقدام کرده و درآمدزایی داشته باشند.

وی گفت: جهاد کشاورزی مشگین‌شهر در راستای حمایت از مشاغل خانگی با ایجاد کارگاه‌های آموزشی توسط کارشناسان جهاد کشاورزی برای تشویق بانوان به امر بسته‌بندی و تولید گیاهان دارویی اقدام کرده و امید است این طرح با نظارت کارشناسان خروجی مناسبی برای اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر گفت: عرقیات گیاهان دارویی در طب سنتی از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و برای خیلی از بیماری‌ها نیز موثر هستند که می‌توان با ترغیب افراد به استفاده از مواد اولیه طبیعی و گیاهان دارویی زیر نظر کارشناس از مصرف داروهای شیمیایی تا حد زیادی کاست.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر