صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۹:۳۸ ب.ظ
0

فرماندار اردبیل گفت: با بهسازی و مناسب‌سازی محور گردشگری سردابه ـ قوتورسویی تلاش می‌شود تا خطرات و آسیب‌های رانندگی در این مسیر به حداقل رسیده و امکان بهره‌مندی هموطنانمان از فضای گردشگری این مسیر فراهم آید.

وراوی :

جواد زنجانی عصر امروز در نشست بررسی مشکلات راه‌ها و حمل و نقل روستایی در اردبیل اظهار کرد: مسیر هشت کیلومتری سردابه ـ قوتورسویی که از مسیرهای صعب‌العبور و در عین حال گردشگری است باید مورد مرمت، بهسازی و آسفالت قرار گیرد تا امکان تردد راحت و سهل در این مسیر فراهم آید.

وی با بیان اینکه همه ساله در فصل گردشگری در این مسیر برخی حوادث ناگوار اتفاق می‌افتد که باید سعی شود این حوادث به کمترین حد برسد، تصریح کرد: ایمن‌سازی در این مسیر به همراه توجه به نصب علائم راهنمایی و رانندگی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

فرماندار اردبیل با بیان اینکه اقدامات و فعالیت‌های خوبی در کاستن از تعداد سرعت‌گیرها و همچنین استانداردسازی آنها در مسیرهای روستایی و حتی شهری انجام شده است، گفت: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و حضور گردشگران در مناطق مختلف ضرورت دارد مناسب‌سازی، آسفالت و لکه‌گیری مسیرهای گردشگری شهرستان اردبیل بیش از گذشته مورد توجه مسؤولان امر قرار گیرد.

زنجانی استقرار عوامل پلیس را در این مسیرها با هدف به حداقل رساندن تصادفات فوتی و جرحی یادآور شد و افزود: در این زمینه ساماندهی خودروهای مسافربر و تدارک ایستگاه‌های سوار و پیاده کردن هموطنانمان بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

وی به پروژه‌های زیربنایی و تحول‌آفرین در شورابیل و ضرورت تکمیل و راه‌اندازی این پروژه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه تعطیلات تابستانی در پیش است و باید نگین گردشگری اردبیل بستر و ظرفیت مناسبی را با هدف تقویت و توانمندسازی فعالیت‌های عمرانی به نفع رفاه و آسایش مردم و گردشگران فراهم آورد، اقدامات خوبی در شهر اردبیل به ویژه به همت شورا و شهرداری آغاز شده است.

زنجانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: فعالیت‌های خوبی در یک سال اخیر در بخش زیربنایی عمران و آبادانی انجام شده که انتظار می‌رود این برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌ها به شکل صحیح و درست اتفاق بیفتد و زمینه جذب گردشگران بیشماری را شاهد باشیم.

فرماندار اردبیل تعدد مجموعه‌های گردشگری شهرستان اردبیل را از زیبایی‌های منطقه هیر گرفته تا سردابه و مجموعه شورابیل تا نئور یادآور شد و اضافه کرد: ما به راحتی می‌توانیم در این مناطق زمینه ماندگاری و اسکان مسافران و گردشگران را در مدت زمان مناسب و با سرانه دو الی سه روز شاهد باشیم.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر