صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۰ ب.ظ
2

جمعی از اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر به همراه مسئول کتابخانه عمومی این شهرستان با حضور در کتابخانه دختر 10 ساله مشگین شهری ضمن اهداء بیش از 20 جلد کتاب با اهداء لوح تقدیر از این دختر تجلیل کردند .
مسئول کتابخانه عمومی مشگین شهر قول اهدائ 70 جلد کتاب به این کتابخانه را داد.

وراوی :

به همت خانه مطبوعات مشگین شهر امروز ( ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۵) جمعی از اعضای این خانه، به همراه مسئول کتابخانه عمومی مشگین شهر از کتابخانه دختر ده ساله مشگین شهر بازدید کردند.
در این بازدید رئیس خانه مطبوعات گفت: ایده تبدیل پارکینگ منزل مسکونی به کتابخانه توسط دختر ۱۰ ساله مشگین شهری در نوع خود بسیار ارزشمند است و می تواند بنای یک حرکت بزرگ فرهنگی در شهرستان قرار بگیرد .
عسگرزاده افزود می توان با استفاده از این ایده اقدام به ایجاد قرائت خانه ها با مشارکت مردم در محلات مختلف کرد و با بهره گیری از ساز و کارهای مختلف به ارتقاء کمی و کیفی کتابخوانی در سطح شهرستان کمک کرد .
رئیس خانه مطبوعات مشگین شهراظهار کرد: تامای(جیران) یعقوبی امروز به بهترین شیوه ذهن مسئولین را متوجه بحث ایجاد کتابخانه های محلی و اهمیت آن کرد و باید این حرکت فرهنگی مورد حمایت مسئولین مربوطه بویژه اداره ارشاد اسلامی شهرستان قرار گیرد.
وی با خاطر نشان کردن اهداء کتاب توسط مردم به این کتابخانه گفت : مردم مشگین شهر بارها نشان دادند که در حوزه فرهنگ و کارهای فرهنگی پیش قدم هستند و اهداء بیش از ۱۰۰ جلد کتاب در عرض یک هفته به این کتابخانه موید این امر است.

عسگرزاده افزود:خانه مطبوعات یک مجموعه صنفی است واز هیچ کانال دولتی اعتبار دریافت نمی کنداما با این همه از هرگونه فعالیت فرهنگی در حد وسع خود حمایت می کند.
در ادامه این بازدید افقهی مسئول کتابخانه عمومی مشگین شهر گفت : طرح مطالعه یاوران با رویکرد افزایش سطح مطالعه در مدارس مشگین شهر اجرا شد که در این طرح دانش آموزان بعنوان رابط کتابخانه کتاب های مختلف را در مدارس بین دانش اموزان به مدت یک هفته توزیع کردند.
وی افزود در محوطه مسکن مهر زمین مورد نیازاحداث کتابخانه مرکزی مشگین شهر به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع تامین شده است ودر صورت اخذاعتبارو احداث این کتابخانه به مناطق محروم نیز خدمات بهتری ارائه خواهیم کرد .
افقهی تصریح کرد احداث قرائت خانه در محله پاسدارآباد مشگین شهر ، روستای آغبلاق و شهر قصابه در حال اجراست و با بهره برداری از این قرائت خانه ها امکان استفاده از کتابخانه عمومی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت .
مسئول کتابخانه عمومی اظهار کرد ایجاد قرائت خانه ها در محله های محروم در دستور کار قرار گرفته است و در صورت مشارکت مردم و خیرین و تامین مکان لازم مناطق محروم نیز از مزایای قرائت خانه بهره مند خواهند شد .
در این بازدید رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر با اهداء بیش از ۲۰ جلد کتاب علمی و داستان و لوح تقدیر از تامای (جیران) یعقوبی تجلیل کرد.
مسئول کتابخانه عمومی مشگین شهر نیز در خصوص اهداء ۷۰ جلد کتاب در رده کودک و نوجوان به این کتابخانه قول مساعد داد.

گفتنی است تامای یعقوبی دختر ۱۰ ساله مشگین شهری از یک هفته پیش اقدام  به ایجاد کتابخانه در پارکینگ منزلشان کرده است و در این محل کودکان به مطالعه و نقاشی و تفریح می پردازند .

تامای علاقمند به خواندن کتاب های علمی و داستان است . او آرزویش این است که فضانورد شود .تامای در این کتابخانه که بیش از ۱۵ عضو دارد قصد دارد به کودکان نقاشی و خط نویسی نیز یاد بدهد. این دختر خلاق با برگزاری مسابقه نقاشی و قصه گویی سعی دارد محیطی شاد برای کودکان ایجاد کند .

تامای به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست برای تزیین کتابخانه خود از وسایل دور ریز مثل لاستیک اتومبیل ، جعبه چوبی و کاغذ های باطله استفاده کرده است .  اعضای ۱۵ نفره این کتابخانه به همراه تامای قرار است بخاطر اهمیت محیط زیست برنامه پاکسازی را در محله خود اجراء کنند .

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر