صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۲ ب.ظ
0

مدیرعامل آب منطقه ای اردبیل گفت : سد احمد بیگلو و شبکه پایاب آن 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با سرعتی که در اجرای این پروژه وجود دارد تا شهریور ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وراوی :

داوود نجفیان روز سه شنبه در جریان بازدید خبرنگاران از روند اجرایی این سد افزود: این سد با هدف تامین آب شرب اهالی مشکین شهر در افق سال ۱۴۱۰ و پوشش آبی اراضی زراعی چند روستای این شهرستان اجرا می شود.
وی بیان کرد: اجرای این پروژه که در سال ۸۹ شروع شده است تا پایان سال ۹۲ با صرف ۱۶۰ میلیارد ریال ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در دو سال گذشته ۴۲۰ میلیارد ریال برای ساختمان سد و ۱۸۰ میلیارد ریال برای شبکه پایاب آن هزینه شده است.
او اظهار کرد: امسال برای اجرای این سد و پایاب آن یک هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و با بهره برداری از آن آب شرب مشگین شهر تامین و سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پنج روستای این شهرستان نیز از دیم به آبی تبدیل خواهند شد.
وی ابراز امیدورای کرد که این پروژه با حضور رییس جمهوری یا معاون وی به بهره براری برسد.

** انقلاب آبی در استان اردبیل در حال وقوع است
مدیرعامل آب منطقه ای اردبیل با اشاره به اینکه کار بزرگی در زمینه مهار آب در استان در حال انجام است ، گفت : یک انقلاب در حوزه آب استان در حال وقوع است که با نهایی شدن آن تحول بزرگی در استان ایجاد و زمینه اشتغال فراوانی برای جوانان در بخش کشاورزی و دیگر بخش ها فراهم خواهد شد.
نجفیان اضافه کرد: هم اکنون کارگاه بزرگی در پروژه های سد سازی استان اردبیل در حال فعالیت می باشد و اقدام های بزرگی در مهار آب در تمام نقطه های استان در حال اجرا می باشد.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر