صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵ | ۴:۳۷ ب.ظ
0

معاون گردشگری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح ساماندهی فعالان گردشگری اردبیل برای صدور گواهینامه و مجوز لازم برای فعالیت‌های گردشگری در فضای مجاز اجرا می‌شود.

وراوی :

قادر تقی‌زاده عصر امروز در جلسه بررسی فعالان گردشگری استان اردبیل در فضای مجازی اظهار داشت: نیاز است گروه‌های فعال گردشگری در فضای مجازی برای تطبیق مدارک خود برای انجام فعالیت‌های گردشگری در فضای مجازی به آدرسtnamad.ichto.ir در اختیار ۳ گروه از فعالان گردشگری قرار دهند که گروه اول در زمینه ارائه خدمات دفاتر مسافرتی ، مراکز اقامتی و سایر تاسیسات گردشگری دارای مجوز از سازمان فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: گروه‌های دوم و سوم نیز در حوزه فعالان گردشگری آزاد با هدف آغاز کسب و کار در بخش گردشگری مجازی فعالیت خواهند کرد که فعالیت این گروه‌های گردشگری با نظم و انسجام و برنامه‌ریزی دقیقی نظارت و بررسی می‌شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد:در صورتی که فعالان گردشگری مجازی از هر گروه یاد شده برای گذراندن روند کسب مجوز به سامانه tnamad.ichto.ir مراجعه نکنند و یا به پیام‌های ارسالی هشدار دهنده از سوی پلیس فتا بی‌توجه باشند سایت یا درگاه اینترنتی و خدمات اینترنتی و مجازی مرکز مربوطه به صورت خودکار فیلتر خواهد شد.

تقی ‌زاده با بیان اینکه ثبت درخواست متقاضیان فعالیت در فضای مجازی از طریق سامانه یاد شده است، گفت: طبق فرآیند تعریف شده در سامانه، پس از تایید اولیه مدارک، صلاحیت تخصصی و حرفه‌ای متقاضی در اداره کل میراث فرهنگی استان بررسی و با تشکیل کمیته و اظهار نظر تیم کارشناسی با تایید نهایی به اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ارسال می‌شود.

وی گفت: صدور گواهینامه ‘ارائه خدمات گردشگری در فضای مجازی’ در صورت تایید نهایی و سپس ‘نماد اعتماد الکترونیک’ توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک، تمام سایت‌ها و خدمات مجازی فعلی فعال گردشگری بدون مجوز تنها ۳ ماه مهلت دارند با ثبت نام در سامانه tnamad.ichto.ir نسبت به اخذ مجوز و گواهینامه فعالیت اقدام کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: اقدامات انجام شده با هدف ساماندهی فعالیت گردشگری مجازی با همکاری فرابخشی نهادهایی شامل سازمان هواپیمایی ، پلیس فتا و مرکز توسعه تجارت الکترونیک تحقق یافته است که انتظار می‌رود تاثیر بسزایی در ساماندهی فعالیت‌های مجازی در حوزه گردشگری و خروجی مثبت آن در توسعه گردشگری استان داشته باشد.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر