صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ | ۵:۴۴ ب.ظ
0
مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر:

۷ مرکز خرید گندم در مشگین‌شهر فعال شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر گفت: همزمان با آغاز برداشت محصول گندم و جو ۷ مرکز خرید غلات در شهرستان مشگین‌شهر فعال آغاز شد.

وراوی :

احمد شهریار عصر امروز در جریان بازدید از سیلوهای گندم در مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به شرایط حاکم در مزارغ گندم و جو پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۴۰ هزار تن گندم و ۱۵ هزار تن محصول جو از مزراع شهرستان برداشت شود که در این خصوص مراکز خرید در ۷ نقطه شهرستان راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد:طبق پیش‌بینی‌های انجام گرفته در رابطه با برداشت محصول گندم و جو آمادگی برای خرید ۲۵ هزارتن گندم در منطقه صورت گرفته که مراکز خرید گندم در اتحادیه تعاونی روستایی، بخش رضی، روستای قوشه، بخش مرادلو، کارخانه آرد، شهر قصابه و سیلو همزمان با برداشت گندم، آماده خرید گندم با قیمت‌های مصوب هستند.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر با اشاره به میزان بارندگی‌ها و محصول تولیدی نسبت به سال گذشته تصریح کرد: امسال ۸ هزار هکتار از اراضی شهرستان برای آیش دوره‌ای زمین در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه به لحاظ بارندگی‌های مناسب میزان محصول تولیدی نسبت به سال گذشته کاهش چندانی ندارد و انتظار می‌رود محصول برداشتی رضای بخش باشد.

شهریار: پیش‌ بینی می‌شود از مجموع غلات برداشت شده، بیش از ۲۵ هزرا تن غله محصول مازاد بر نیاز کشاورزان به مراکز خرید غلات در شهرستان عرضه شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون هیچ مشکلی در مراکز خرید گندم در شهرستان وجود ندارد،گفت: خرید هر کیلوگرم گندم با رطوبت ۱۲درصد، مبلغ ۱۲ هزار و ۷۰۵ ریال و قیمت هر کیلوگرم جو نیز ۱۰هزار و ۲۸ ریال تعیین شده است و کشاورزان می‌توانند غلات خود را به مراکز خرید تعیین شده ارائه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر بیان کرد: به لحاظ جلوگیری از هر گونه تخلف ، خرید گندم از کشاورزان بر اساس لیست ارائه شده توسط مدیریت جهاد کشاورزی خواهد بود و در صورت عرضه هر گونه محصول خارجی و تاریخ گذشته به مراکز خرید، محصول عرضه شده ضبط خواهد شد و در این راستا نیاز است کشاورزان با مراجعه تدریجی به مراکز خرید روند خرید غلات را در مراکز خرید تسهیل کنند.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر