صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱:۵۰ ب.ظ
7
وراوی :

پلیس راهنمایى و رانندگى یکى از پلیس‌های پیش‌بینى شده در سازمان نیروى انتظامى است که وظایف برنامه‌ریزى و هدایت فعالیت‌هاى راهنمایى و رانندگى به منظور تأمین نظم عبور و مرور، اجراى مقررات راهنمایى و رانندگى و حمل و نقل را بعنوان اصلی ترین وظیفه عهده دار است .

آنچه در وهله اول به ذهن خطور می کند این است که تامین نظم عبور و مرور و راهنمایی رانندگان باید در اولویت این پلیس باشد اما متاسفانه اینگونه به نظر نمی رسد . در شهرستان مشگین شهر این امر به گونه ای دیگر اجراء می شود و به نوعی تبدیل به کاسبی شده است که آمار اعلامی مبنی برقرار گرفتن شهرستان مشگین شهر در رتبه یک صدور جریمه رانندگی گویای این حقیقت است.

سال هاست که رویه غلط انتقال خودروها به پارکینگ و صدور جریمه رانندگی در شهرستان رواج پیدا کرده است و تا به امروز هیچ تصمیم مناسبی از سوی مسولان امر اتخاذ نشده است و همچنان این رویه در شهرستان مشگین شهر سایه افکنده است .

عدم بهره گیری ازکارشناسان مربوطه در امر ساماندهی ترافیک مشگین شهر و عدم وجود نگاه اصلاحی و تمایل به اقدام برخورد محور باعث شده است مردم همچنان از وضعیت ترافیک و عملکرد راهنمایی و رانندگی گله مند باشند .

مصداق های زیادی وجود دارد تا اثبات نماییم که راهنمایی و رانندگی مشگین شهر با محوریت صدور جریمه درصدد اتمام برگه های جریمه است تا ساماندهی عبور مرور و ترافیک که ترجیح می دهیم در یادداشت های آتی مفصلا به این امر بپردازیم . اما آنچه بهانه این یادداشت قرار گرفت اقدام پلیس راهنمایی و رانندگی در انتقال خودرو از محل های فاقد تابلو پارک ممنوع است .

امروز ۱۱تیرماه ۱۳۹۵ مصادف با روز جهانی قدس در مسیر خیابان امام اول کوچه بانک ملی مرکزی شاهد صدور جریمه برای خودروهایی بودم که در کوچه یاد شده پارک کرده بودند . تعجب کردم ! آخر همیشه در آن محل خودرو پارک می شود اما ندیدم که جریمه صادر شود . دنبال تابلو پارک ممنوع گشتم اما نیافتم . از افسر پلیس علت را جویا شدم گفت: اینجا پارک کردن ممنوع است! گفتم که معمولا در محل های پارک ممنوع تابلو نصب می کنند تا رانندگان متوجه بشوند . پاسخی نداد و محل را ترک کرد . چند لحظه نگذشته بود که دیدم ماشین امداد خودرو وارد کوچه می شود . تعجب نکنید همان جرثقیل همیشگی است! آمده بود که خودروها را به پارکینگ منتقل کند . از وی پرسیدم که علت این کار چیست ؟ اولا تابلو پارک ممنوع وجود ندارد و دوما جریمه شدند و دیگر این انتقال به پارکینگ چه صیغه ای است ؟ گفت: دستور دادند در روز قدس هیچ خودرویی در نزدیکی تقاطع ها و محل راهپیمایی توقف نکند . پرسیدم در این خصوص اطلاع رسانی شده است ؟ گفت آری ! همه مردم از دیروز می دانند . پرسیدم چطور اطلاع رسانی شده که این خوردوها اینجا پارک کردند گفت: نمیدانم ولی اطلاع دادند ! به ما مربوط نیست ! دیروز یک خودرو پر از تی ان تی ! در اردبیل کشف کردند که قصد داشتنددر روز قدس منفجر کنند! و ما موظفیم که این خودروها را از اینجا انتقال دهیم !

اولین خودرو را می خواست به زنجیر جرثقیل بکشد که یک لحظه گفت این خودرو آشناست . فکر کنم مال علی….  باشد . گوشی اش را برداشت و با یک نفر تماس گرفت و مشخصات خودرو را به او گفت .منتظر ماند ! آری ! مالک خودرو آشناست ! کمی منتظر ماند و راننده بالاخره رسید و بعد از تشکر محل را ترک کرد! نوبت به خودرو دومی رسید که من و چند نفر دیگر از وی خواستیم که این خودرو را به پارکینگ انتقال ندهد اما قبول نکرد و خودرو را با جرثقیل به پارگینگ انتقال داد.

آری این داستان نیست !واقعیت است . انتقال خودرو از محلی که تابلو پارک ممنوع ندارد. اعمال قانون با تبعیض! شاید روزانه بارها و بارها شاهد همچین صحنه هایی در سطح شهر باشیم و انگار تمامی ندارد داستان جرثقیل و جریمه و سرگردانی مسافرانی که خودرو اشان به پارکینگ منتقل می شود.

براستی این شهر صاحب ندارد ؟ برخورد با معلول (رانندگان خودرو ) به جای برخورد با علت ( نبود پارکینگ مناسب) تا کی؟ صدور جریمه تا کی؟

نقش رییس شورای ترافیک( فرماندار) چیست؟ چرا مردم  تا این حد در این اوضاع نابسامان اقتصادی در تنگنا قرار می گیرند؟ چرا تابلو های پارک ممنوع در سطح شهر و کوچه ها که بعنوان تله جریمه هستند چیده نمی شوند ؟ تا کی این کاسبی از مردم ادامه دارد؟ فرماندار شهرستان تا کی به کم کاری در این حوزه می خواهد ادامه بدهد؟

مردم در انتظار اقدام مناسب از سوی رییس شورای ترافیک شهرستان ( فرماندار) و راهنمایی و رانندگی هستند .

یادداشت / هادی عسگرزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • حمید
  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ در ۰۰:۴۴
  2
  0

  در مورد جرثقیل و حمل خودرو ها ب پارکینگ قانون بدی دارند راهنمایی رانندگی مشگین شهر مسافر بودم بی دلیل ماشینم و ب پارکینگ برده بودند اون تنها جرثقیل این شهر هستش در امد خوبی برای خود تامین کرده رسیدگی کنند مسولین اگر انصاف و وجدان دارند
 • اسمعیلی
  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ در ۱۷:۴۹
  1
  0

  شیر مادرت حلالت قارداش! مخصوصا در مورد فرماندار….. شهرستان
 • شهروند بدبخت
  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ در ۰۲:۱۲
  2
  1

  اقا کاش به این قضیه خلافی ها هم میپرداختین . به خدا تمام جریمه ها را الکی مینتویسن یهویی میبینی که خلافی رفته به عرش اعلی . بابا مردم بدبختن به خدا انصافم خوب چیزی هست .
 • محمودی
  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ در ۰۲:۰۷
  2
  1

  با سلام و تشکر از نگارنده مطلب . جناب آقای امامی از زمانی که پست فرمانداری را تحویل گرفته اید کدام کار مثبت از شما دیده شده است . از فروش زمین های منابع طبیعی بگویم ! از مدیریت بحران شهرستان که فقط به اعلام خسارت بسنده کردید و. از مسکن مهر بگویم ! از دادن .وام و مجوز مجتمع های گردشگری به اطرافیانت بگویم ! از ضعف مدیریت ات بگویم در قضیه بیماری تب برفکی ! از کدام کارت بگویم…………………….. این چه وضع ترافیک است ! مگر تو رییس شورای ترافیک نیستی . تو از ترافیک سردر می اوری ؟ تو رشته ات کشاورزی است و باید به امورات کشاورزی رسیدگی کنی . ترافیک کار تو نیست بده کارشناس قربان! متاسفم برای این مردم بدبخت . و یه توصیه به شما فکر نکن ملکی عاشق چشم و ابروته اون استفادش را از تو میبری و ….میکنه ! پس زیاد فکر نکن که موندنی هستی و …………….
 • فرهنگی
  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ در ۰۱:۵۵
  2
  1

  رفتن سر مزرعه می ایند . خاک بر سر …. که به اون میدان داد . آخه اون کجا و فرمانداری کجا ………..
 • مهدی
  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ در ۰۰:۱۱
  3
  0

  جناب عسگرزاده اصلا معلوم نیست که شما این مطلب را از روی قصد و غرض نوشته اید و هیچ عداوتی تو نوشته هاتون ندیدم!!!!!!!!!!!!!!! ولی بهتره بدونی پلیس راهنمایی و رانندگی بهترین کار رو انجام داده بعضی افراد مثل شما که چند سال پشت میزهای دانشگاه نشسته اند ادعای همه چیز و دارن در هر جای ایران که بری تو مراسمات خاص مثل راهپیمایی هیچ خودروئی نباید در شعاع تعیین شده از مسیر متوفق و پارک شده باشد
 • غفور امامی زاده
  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ در ۱۵:۳۸
  4
  2

  متاسفانه فقط به فکر پول هستند. یکی دیگر از قوانین جالبی که اجرا می کنند این است که در هنگام تصادف هردو طرف را جریمه می کنند.یعنی اگر کسی مقصر هم نباشد جریمه می شود.واقعا از دست این فرصت طلب شکایت کجا بریم.

دیدگاه شما درباره این خبر