صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ | ۴:۱۴ ب.ظ
1
وراوی :

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: نتایج به دست آمده از اکتشاف معدن در زون مشگین‌شهر موفقیت‌آمیز بوده است.

سیدحامد عاملی در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مطالعات اکتشاف معدن در شهرستان مشگین‌شهر که توسط شرکت سرمایه‌گذاری میتکو با ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در حال انجام است به نتایج مثبتی رسیده و انتظار می‌رود تحول عظیمی در شکوفایی معدن مشگین‌شهر به وجود آید.

وی با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری میتکو یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از معدن زون سبلان مشگین‌شهر را مورد مطالعه قرار داده بود، گفت: بعد از پایان مطالعات اولیه به این نتیجه رسید که احتمال استخراج مواد معدنی در ۱۱۰ کیلومتر مربع از زون سبلان مشگین‌شهر وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: هم‌‌اکنون فاز دوم مطالعات و برنامه‌ریزی برای اکتشاف معدن در شهرستان مشگین‌شهر آغاز شده و روند اجرایی عملیات زون سبلان تسهیل شده و امید می‌رود با کسب نتایج مثبت شاهد پویایی اقتصاد در بخش معدن مشگین‌شهر باشیم.

عاملی تصریح کرد: شهرستان مشگین‌شهر ظرفیت بسیار بالایی در بخش صنعت و معدن دارد که در این زمینه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای پویایی اقتصاد در این بخش اعلام امادگی کرده‌اند و ما نیز حمایت همه جانبه‌ای از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای تداوم عملیات اقتصادی انجام می‌دهیم.

وی اظهار کرد: علاوه بر مطالعات اکتشاف معدن مشگین‌شهر این مطالعات در ۳ زون اردبیل، خلخال و نیز نیز در حال انجام است که نتایج اولیه به دست امده از این زون‌ها مثبت ارزیابی شده و انتظار می‌رود تحول عظیمی در بخش معدن استان اردبیل محقق شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • عارف
    یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۲
    1
    0

    باسلام کاش قبل ازمعدن ازمردم مشگین شهرهم تحقیقاتی به عمل می آوردیدچراکه بودندکسانی مثل حاج علی زین العابدین باکشف واستخراج معدن آهن درموییل واشتغال وسوددهی (حداقل به خودروستای موییل) آخرش نام دزدو وطن فروش ویغماگربهش نسبت دادند

دیدگاه شما درباره این خبر