صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ | ۹:۴۵ ب.ظ
0

رئیس پلیس راه استان اردبیل در پاسخ به برخی گله‌مندی فرماندار مشگین‌شهر مبنی بر سختگیری پلیس گفت:‌ از این بابت که محور مشگین‌شهر ـ اهر غیر ایمن است، پلیس در این جاده‌ حاضر شده و اعمال قانون می‌کند.

وراوی :

سید حجت‌ فتاحی امروز اظهار کرد: یکی از محورهای پرتردد و خطرناک استان اردبیل محور مشگین‌شهر به سمت اهر است که در طول سال تصادفات متعددی در این محور رخ می‌دهد اما جالب است فرماندار این شهرستان گله‌مند اعمال قانون توسط پلیس در این مسیر بوده است.

وی تصریح کرد: بنده خطاب به فرماندار مشگین‌شهر اعلام می‌کنم با توجه به اینکه مسیر مشگین‌شهر – اهر غیر ایمن است و جزو نقاط حادثه‌خیز محسوب می‌شود، پلیس با حضور خود سعی دارد تا جلوی تصادفات را گرفته و نسبت به مهار این موضوع اقدام کند.

فتاحی در مورد مشکلات محور اردبیل – سرچم گفت: تردد خودروهای سنگین در محور اردبیل – سرچم باید ممنوع شود.

رئیس پلیس راه استان اردبیل افزود: نظر ما این است که با ایمن‌سازی این جاده و رفع نقاط حادثه‌خیز آن امکان تردد برای سواری‌ها فراهم کنیم و جلوی تردد خودروهای سنگین در این مسیر گرفته شود.

وی بیان کرد: اینکه بخواهیم در تصادفات تنها جاده را مقصر اعلام کنیم، درست به نظر نمی‌رسد چرا که در ۷۰ درصد تصادفات علت وقوع بی‌احتیاطی خود راننده، در ۱۵ درصد مقصر راه و در ۱۵ درصد دیگر مقصر وسیله نقلیه است.

فتاحی با برشمردن محورهای حادثه‌آفرین و خطرناک همچون محور اردبیل – سرچم، سه راهی صحرا به سمت مشگین و گرمی در محدوده رضی به عنوان نقاط حادثه‌خیز گفت: باید نسبت به چهاربانده کردن این مسیرها اقدام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: قرار بود برخی از محورهای استان اردبیل چهار خطه شود که اجرای این پروژه‌ها می‌تواند به کاهش تصادفات منجر شود.

فتاحی ضرورت ایمن‌سازی محور اردبیل – مشگین‌شهر و مشگین‌شهر – اهر را به دلیل حادثه‌خیز بودن این جاده یادآور شد و ادامه داد: در سرلوحه کار پلیس تذکر، ارشاد و راهنمایی قرار دارد.

وی گفت: به نظر بنده پلیس قبل از آن که پلیس شود باید یک روانشناس باشد تا با درک موقعیت نسبت به نوشتن جریمه و یا ممانعت از این کار اقدام کند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل افزود: گاه جریمه ننوشتن و گذشت بهتر از جریمه نوشتن است و در برخی از موارد نیز جریمه ننوشتن ظلم در حق رانندگانی است که قوانین و مقررات را رعایت می‌کنند.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر