صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ | ۵:۲۰ ب.ظ
0
وراوی :

رئیس تامین اجتماعی مشگین شهر در نشست با جمعی از اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر ضمن تشریح اهداف و عملکرد سازمان تامین اجتماعی از ارتقاء اداره تامین اجتماعی مشگین شهر به تیپ ۲ خبرداد .
محمدی افزود: ارتقاء تامین اجتماعی مشگین شهر از تیپ ۳ به تیپ ۲ علاوه بر افزایش ردیف تشکیلاتی در این شعبه سبب کاهش فشار کاری همکاران و افزایش انگیزه و ارتقای تک تک آنها و نیز افزایش رضایتمندی و پاسخگویی بهتر به بیمه‌شدگان خواهد شد.

وی رعایت شاخص های استاندارد سازمان و افزایش تعداد بیمه شدگان،  مشارکت جمعی، همدلی و تلاش گسترده و عمیق مدیران و کارشناسان کوشای شعبه  تامین اجتماعی شهرستان را از مهمترین دلایل ارتقا و رشد و توسعه عنوان کرد و افزود: بیش از ۵ هزار کارفرما و بیش از ۲۰ هزار نفر بیمه شده در سطح شهرستان وجود دارد و بیش از ۶۵ درصد شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارد .
به گزارش خبرنگار وراوی، محمدی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی و غیردولتی است و سازمان تحت پوشش بودجه دولتی نیست و در ردیف بودجه دولتی سهمی ندارد و بخش عمده منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه های بیمه شده و کارفرمایان است لذا دارایی های سازمان متعلق به اقشار تحت پوشش در نسل های متوالی می باشد.

وی با اشاره به کمک های کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی از جمله بازنشستگی و کار افتادگی گفت: افراد بالای ۶۰ سال سن با ۱۰ سال سابقه بیمه می تواند درخواست بازنشستگی بکند و در صورتی که سابقه وی کمتر از ۱۰ سال باشد با پرداخت مابه التفاوت می تواند حقوق بازنشستگی بگیرد، همچنین افراد بالای ۵۰ سال به شرط داشتن سابقه ۳۰ سال می تواند حقوق بازنشستگی دریافت کنند .

فریدون محمدی در خصوص سایر خدمات سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: پرداخت بیمه بیکاری به شرط داشتن یک سال سابقه به تناسب جدول پرداختی سازمان به بیمه شده پرداخت می شود و همچنین فردی که در حین کار دچار حادثه شده باشد سازمان تامین اجتماعی علاوه بر پرداخت هزینه درمان و حقوق مدت زمان استراحت  ، حق بیمه وی را نیز پرداخت کرده و زمان استراحت پزشکی را نیز جزو سوابق بیمه شده محسوب می کند.
وی افزود : کمک هزینه بارداری که به مدت ۶ ماه است و کمک هزینه ازدواج نیز توسط سازمان پرداخت می شود که شرط پرداخت کمک هزینه ازدواج داشتن ۲ سال سابقه ظرف ۵ سال قبل از تاریخ عقد و همچنین داشتن سابقه بیمه در ماه عقدکه مبلغ پرداختی معادل یک ماه حقوق دریافتی در ماه عقد است.

محمدی با اشاره به انواع بیمه در سازمان از جمله بیمه قالیبافی ، بیمه مشاغل آزاد، بیمه اختیاری ، بیمه زنان سرپرست خانوار و بیمه اجباری ( کارفرما- کارگر)  گفت: پاداش و بازنشستگی توسط کارفرمایان پرداخت می شود و سازمان تعهدی در این مورد ندارد و بیمه شده می تواند از کارفرمای خود مطالبه کند .

رئیس اداره تامین اجتماعی مشگین شهر ارایه دفترچه به بیمه شدگان را از دیگر خدمات سازمان برشمرد و افزود: خدمات درمانی در مراکز درمانی تامین اجتماعی کاملا رایگان است و در سایر مراکز درمانی ۹۰ درصد هزینه ها توسط سازمان پرداخت می شود .

محمدی در مورد بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب نیز گفت: جرایم کارفرمایان مربوط به کارگاه های صنعتی ، تولیدی و معدنی که بر اثر حوادث غیر مترقبه ، آثار تحریم های اقتصادی ظالمانه و نوسانات ارزی منجر به تعطیلی موقت باشد مورد بخشودگی قرار می گیرد .

رئیس تامین اجتماعی در باره نارضایتی کارکنان شهرداری از تامین اجتماعی به دلیل عدم ارایه خدمات اظهار داشت : شهرداری مشگین شهر بالای ۲٫۵ میلیارد تومان به سازمان بدهی دارد و هیچ اقدامی در مورد بیمه ۳۶۰ نفر کارکنان خود انجام نمی دهد و سازمان عملا نمی تواند به این قشر زحمت کش خدمات ارایه کند .

محمدی در پایان به اینترنتی شدن خدمات سازمان اشاره کرد و افزود: ۹۵ درصد لیست بیمه  بصورت اینترنتی دریافت می شود و بزودی تمامی خدمات از طریق اینترنت انجام خواهد گرفت و همچنین کارت الکترونیکی جایگزین دفترچه های درمانی سازمان خواهد شد که در این زمینه اقدامات لازم در شهرستان انجام شده است .

وی در خاتمه در خصوص ایجاد بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان مشگین شهر نیز گفت : در این مورد سازمان ضوابط خاصی دارد و یکی از ملاک های لازم وجود حداقل ۳۵ هزار بیمه شده است که به دلیل اینکه در مشگین شهر این حد نصاب محقق نشده است در شرایط فعلی امکان احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان وجود ندارد.

سولماز محمدرضایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر