صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۹:۳۰ ب.ظ
0
همزمان با برگزاری نشست شعر خط سوم؛

از مقام ادبی و فرهنگی “نادر الهی” تجلیل شد

همزمان با برگزاری نشست شعر خط سوم، از مقام ادبی شاعر برجسته مشکین شهر، استاد نادر الهی تجلیل و قدردانی شد.

وراوی :

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این نشست ادبی در روز چهارشنبه ۶ مردادماه که با حضور شاعران و اصحاب فرهنگ و هنر برگزار شده بود، ضمن ارائه گزارشی از زندگی ایشان، از حضور مستمر وی در حوزه زبان و ادبیات فارسی و ترکی تقدیر به عمل آمد.

استاد مسعود اسلامی شاعر شناخته شده ترکی در این نشست با اشاره به دامنه تاثیر این شاعر شهیر، از وی به عنوان یکی از شهریاران انواع شعر در آذربایجان یاد کرد.

وی افزود: دامنه تاثیر وی آن اندازه است که استاد محمد حسین شهریار از وی به عنوان یکی از ممتازترین شاعران آینده زبان ترکی یاد کرد و نوید آینده درخشانی برای این شعر، توسط نادر الهی داد.

استاد اسلامی، تاثیرات او را در انوع شعر اعم از عروض، کلاسیک، رباعی، غزل و … را انکارناپذیر خواند و افزود: بسیاری از شاعران از کلام و شعر الهی تاثیر گرفته اند و آن را در متن اشعار خود بازتاب داده اند.

وی قدرت کلام الهی را به عنوان یکی از اعجازهای شعر او یاد کرد و افزود: شعر او سرشار از تصاویر ارزنده و درخشانی است که توانسته شعر ترکی را در حال حاضر به حیاتی معنادار برساند و آن را سرشار از مضامین ماندگار کند.

وی تاکید کرد: هر پاره ای از شعر استاد الهی، تاثیر خود را بر شعر شاعران و کوشندگان ادبی می نهد و به این منظومه غنا می بخشند.

این نشست ادبی با شعر خوانی استاد نادر الهی و رونمایی از چند قطعه شعر جدید او همراه شد. او به افتخار حضور در جمع شاعران تبریزی، چند شعر جدید را برای مخاطبان خود خواند که با استقبال گسترده همراه شد.

وی با قدردانی از برگزاری ویژه برنامه ای به افتخار خودش در تبریز گفت: برای من مایه مباهات است که در جمع شاعران خط سوم حضور داشته باشم و در خدمت آنها باشم.

الهی افزود: مایه مسرت است که شاعران و کوشندگان ادبی تبریز چنین محفل ارزنده ای را فراهم کرده اند و برای اعتلای شعر و کلام ادبی گرد هم می آیند.

این ویژه برنامه با شعر خوانی تنی چند از شاعران تبریز و میهمان در این محفل شعری همراه شد. بخشی از شاعران، با تاکید بر اینکه شعر خود را با الهام از کلام “نادر الهی” سروده اند، از حضور استاد در این مراسم ابراز مسرت نمودند.

در پایان این مراسم، لوح یادبودی از سوی مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به نادر الهی به پاس حضور در تبریز و این انجمن ادبی به وی اعطا شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر