صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ | ۳:۴۷ ب.ظ
2
وراوی :

هادی عسگرزاده رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر در دیدار جمعی از اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر با امام جمعه این شهرستان ضمن قدردانی از امام جمعه معزز شهرستان بخاطر حمایت از اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: خانه مطبوعات به طور رسمی از دی ماه سال ۹۴ در شهرستان مشگین شهر با نزدیک به ۲۰ عضو اغاز بکار کرده است و هم اکنون با ۲۸ عضو اصلی و افتخاری فعالیت می کند .

عسگرزاده افزود: از زمان ایجاد خانه مطبوعات شهرستان مشگین شهر مسئولین ارشد شهرستان و سایر ادارات هیچ حمایتی از این مجموعه نکردند و بعضا حتی سنگ اندازی هایی از سوی برخی مسئولین شاهد هستیم که موجب تضییع حقوق همکارانمان می شود .

وی خاطر نشان کرد : خبرنگاران از اقشار زحمت کش جامعه هستند و در طول سال زحمات زیادی را در راستای اطلاع رسانی متحمل می شوند اما همیشه مورد بی مهری قرار می گیرند .

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر گفت: نگاه تحقیر آمیزی نسبت به خبرنگاران در سطح شهرستان از سوی مسئولین و بعضا حتی دستگاه های قضایی و انتظامی دیده می شود و خبرنگاران را بعنوان حاشیه سازان می بینند و این قشر همیشه مورد بی احترامی قرار می گیرند .

وی اظهار داشت : رسانه مخاطب محور است و هر رسانه با شناسایی ذایقه مخاطبان خود نسبت به انتشار اخبار اقدام می کنند اما متاسفانه برخی مسولان در شهرستان نگاه قیم مآبانه به اصحاب رسانه دارند که باید این نوع نگاه اصلاح شود.

عسگرزاده با خاطر نشان کردن اهمیت رسانه ها در اعتلای جامعه  بویژه حوزه فرهنگ گفت: روزنامه نگاری صنعت فرهنگی است و باید اصحاب رسانه بیشترین نقش را در این حوزه داشته باشند که برای تحقق این امر لازم است مسئولین این باور را نهادینه کنند که یکی از وظیفه اصلی رسانه ها توجه به بخش فرهنگی جامعه است .

وی ادامه داد: اصحاب رسانه مهندسین فرهنگی جامعه هستند و باید مسئولین امر زمینه ورود صاحبان رسانه به مراکز تصمیم گیری در خصوص فرهنگ از جمله شورای فرهنگ عمومی شهرستان را فراهم کنند چرا که خبرنگاران و اصحاب رسانه در سپهر عمومی جامعه فعالیت می کنند و خواسته و ناخواسته با مسایل مبتلی به جامعه برخورد می کنندو بهتر می توانند در راستای حل مشکلات فرهنگی موجود با ارایه راهکارهای مناسب در راستای اصلاح امر قدم بردارند .

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر تصریح کرد : مرز بندی اصحاب رسانه در شهرستان مشگین شهر توسط برخی از مسئولین که از نگاه ابزاری آنها نشات می گیرد موجب پایین امدن سطح تولید خبر در شهرستان شده است .

وی گفت : محصول قلم خبرنگاران و اصحاب رسانه برای مردم است و ثروت عمومی محسوب می شود و هر مسئولی که فضای نوشتن و تولید خبر را از خبرنگاران بگیرد از تولید ثروت عمومی جلوگیری کرده است که خیانت در حق مردم است .

وی در خاتمه با اشاره به هجمه ها و دخالت های برخی مسئولین در امورات خانه مطبوعات گفت: تا زمانی که صاحب اعتماد همکارانم هستم در مقابل زیاده خواهی ها خواهم ایستاد و اجازه نمی دهم مسئولی در امورات خانه مطبوعات دخالت کند  .

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • ناشناس
  پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ در ۰۹:۴۷
  0
  0

  نماینده ی محترم شهرستان مشگین شهر جناب آقای مهندس ولی ملکی با سلام و احترام به استحضار حضرت عالی می رساند فارغ التحصیلان رشته محیط زیست طبق آمارهای وزرات کار و رفاه اجتماعی در سال جاری منتشر شد بیشترین میزان بیکاری در میان رشته های دانشگاهی را دارد،این موضوع در حالی است همانطور که مستحضرهستید مشکلات زیست محیطی کشور عزیزمان ایران بسیار زیاد شده است واین امر برکسی هم پوشیده نیست،همینطوراکیدا هم در اصل ۵۰ قانون اساسی و هم فرمایشات رهبر انقلاب دربند یک اصل ۱۱۰ تاکید برلزوم حفظ محیط زیست و همچنین در چشم انداز به توسعه پایداربارها تاکید شده است .به همین منظور قطعا و یقینا دانشجویان رشته ی محیط زیست باید رکن و اساس پیشبرد این اهداف قرار گیرند که متاسفانه تا الان طبق آمارها از این ظرفیت ها بهره گرفته نشده است . یکی از خواسته های دانشجویان محیط زیست که بالاترین رسالت نیز می باشد آموزش فرزندان این سرزمین است که میتواند در بلند مدت تاثیرات فراوانی دربهبود وضعیت فرهنگی محیط زیستی کشور بگذارد به همین منظور قرار است درسی به پایه دوم دوره ی دبیرستان به اسم انسان و محیط زیست اضافه شود که در این راستا دانشجویان محیط زیستی خاستار این هستند که از افراد با تخصص تنها رشته ی محیط زیست برای مدرسین این درس استفاده شود.دومین خواسته ی ما تاسیس ارگانی است که بتواند از فارغ التحصیلان این رشته در موارد مختلف دفاع و پیشتیبانی کند که به طور حتم تاسیس نظام مهندسی محیط زیست کاملا محسوس است و خواسته ی بعدی دانشجویان این رشته که به نفع محیط زیست آینده ی کشورمون برای جلوگیری از پراکنش آلودگی های زیست محیطی می باشد بحث اجبار به استخدام مشاوران و ناظران محیط زیستی در کارخانجات و کارگاه ها و ارگان های بخش خصوصی برای ارزیابی و نظارت برهرچه بهتر شدن کارایی کاخانه جات و بهبود پروژه های کلان کشور است. به هدف رسیدن این خواسته ها قطعا حفظ زندگی آینده ی فرزندان این مرزو بوم می باشد. لذا تقاضامندیم تمام توان خود را در پیشبرد این خاسته ها به کار ببرید که آینده ی سالمی برای آیندگان بر جا بگذاریم. با سپاس فراوان کمپین حمایت از اشتغال محیط زیست
 • فرید قلی پور
  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۷
  1
  1

  جناب آقای هادی عسگر زاده سلام جنابعالی دانش آموخته رشته حقوق هستید نوشتید: ” اصحاب رسانه” مهندسین فرهنگی جامعه هستند آقای دککتر ملکی هم نوشتند ” اصحاب رسانه ای ” بالاخره من نفهمید اصحاب رسانه درست است یا اصحاب رسانه ای ؟

دیدگاه شما درباره این خبر