صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ | ۵:۰۹ ب.ظ
0
وراوی :

امام جمعه شهرستان مشگین شهر در دیدار با جمعی از اعضای خانه مطبوعات این شهرستان ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب قلم و رسانه با بیان فرمایشاتی از امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در خصوص خبرنگاری گفت: رسانه ها دستگا های سازنده تربیتی هستند و کا رسانه بیان در و دل مردم است و اهل قلم و رسانه باید همیشه حس در محضر خدا بودن را داشته باشد تا بتواند از شایعه پراکنی و دروغ و بزرگ نمایی بدور باشند .

وی افزود: رسانه ها باید استقلال خود را حفظ کنند تا آلت دست افراد و مسئولین نشوند وگرنه بعنوان ابزاری در راه رسیدن مسئولین به اهداف خود می شوند و از انجام رسالت خود دور می شوند .

حجت الاسلام باوقار اظهار داشت: برآیند خبر در افکار عمومی همیشه باید مورد توجه اصحاب رسانه قرار گیرد و خبرنگاران باید با لحاظ مصلحت اسلام و نظام و مردم نسبت به انتشار خبر اقدام کنند و موجب افزایش وحدت بین مردم شوند .

وی با اشاره به رسالت خبرنگاران حق گویی و حق طلبی را از از ویژگی های بارز خبرنگار دانست و گفت: خبرنگاران باید با شناسایی مشکلات مردم و نیازهای جامعه نسبت به نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری اقدام کنند .

امام جمعه مشگین شهر در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : توجه به امور فرهنگی جامعه باید در اولویت خبرنگاران باشد و در این حوزه تلاش بیشتری را برای اعتلای فرهنگ اسلامی در جامعه بکنند.

وی افزود : بعضا بخصوص در ایام انتخابات افراد مختلف سعی در تطمیع رسانه ها دارند و حاضرند به هر قیمتی برای رسیدن به منافع شخصی خود رسانه ها را در اختیار گیرند که در این برهه باید اصحاب رسانه توجه کنند که خبرنگاری یک هنر است و باید با اخلاق مداری و رعایت انصاف در این راه قدم برداشته شود و همیشه منافع مردم مرجح بر منافع شخصی باشد.

حجت الاسلام با وقار با اشاره به فعالیت برخی سایت های بدون مجوز در سطح شهرستان خواستار پیگیری خانه مطبوعات در این خصوص شد و افزود : سایت های بدون مجوز بدون تقید قانونی نسبت به انتشار برخی مطالب اقدام می کنند که به اعتماد عمومی آسیب می زند و این امر موجب بدبینی مردم به رسانه ها و اخبار منتشره از سایت های مجوز دار می شود .

امام جمعه مشگین شهر با تاکید بر رعایت انصاف و در نظر گرفتن خداوند در نوشتن اظهار داشت: روشنی و جامع بودن از ویژگی های مهم خبر است و رسانه ها باید با سرعت عمل نسبت به انتشار خبر اقدام کنند تا تازگی خبر حفظ شود .

وی در خاتمه با تاکید بر نقش رسانه ها در امور فرهنگی جامعه نسبت به پیگیری عضویت یکی از اصحاب رسانه در شورای فرهنگ عمومی که از سوی مسوول خانه مطبوعات مطالبه شد و همچنین حل مشکلات خبرنگاران قول مساعد داد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    چهار + 10 =