صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۰ ق.ظ
0
وراوی :

به مناسبت روز خبرنگار ظهر دیروز مراسمی با حضور جمعی از اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر و اصحاب رسانه در دانشگاه آزاد برگزار شد .

در این مراسم دادفر رئیس دانشگاه آزاد مشگین شهر با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر اظهارداشت: دانشگاه آزاد در قبال مردم و جامعه مسئولیت اجتماعی دارد و با توجه به تاثیر پذیری جامعه از دانشگاه ها بعنوان مراکز فرهنگی دانشگاه آزادخواستار تعامل بیشتر با اصحاب رسانه و اعضای خانه مطبوعات است.

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به بحرانی بودن وضعیت دانشگاه آزاد مشگین شهر گفت: در حدود ۱۵ ماه با مدیریت صحیح توانستیم دانشگاه را از بحران خارج کنیم و توانستیم عوامل و زیرساخت هایی که منجر به بحران شده بود را شناسایی و حل کنیم .

در ادامه دادفر با اشاره به بودجه دانشگاه آزاد در حوزه فرهنگی تصریح کرد: حدود دو درصد از درآمد دانشگاه آزاد صرف امور فرهنگی می شود و در این راستا اصحاب رسانه و اعضای خانه مطبوعات می توانند در کنار دانشگاه آزاد با ارایه طرح و ایده در اجرای برنامه های مختلف مشارکت کنند .

وی افزود: تعامل دانشگاه آزاد و خانه مطبوعات محدود به برنامه های فرهنگی نیست و دانشگاه آزاد در راستای افزایش توان علمی اصحاب رسانه و خبرنگاران آماده برگزاری دوره های مختلف آموزشی است .

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره به لزوم شفاف سازی در مسایل مختلف دانشگاه گفت: ما آماده پاسخگویی به همه سوالات و ابهامات افکار عمومی و رسانه ها در مورد مسایل مختلف دانشگاه هستیم و باید رسانه ها بعنوان پل ارتباطی بین دانشگاه و مردم در اعتماد سازی و شفاف سازی به دانشگاه یاری رسانند .

دادفر در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد نشریه داخلی دانشگاه گفت: در حال حاضر یک نشریه در دانشگاه آزاد واحد مشگین شهر منتشر می شودو هر گروهی که اهداف مشترک با نشریه ای را دارد می تواند در زمینه مورد فعالیت آنها همکاری و طرح های فرهنگی اجرا کنند.

زمانی معاون اموزشی دانشگاه نیز ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: رسالت رسانه طرح موضوعات و ناهنجاری های جامعه است و از اصحاب رسانه انتظار داریم وجدان کاری خود را حفظ و صرفا خبرسازی نکنند.
وی ادامه داد: رسانه ها در بحث اطلاع رسانی به جامعه اگر دانشگاه را به عنوان یک منبع خبری قبول کنند قطعا در جامعه به شیوه درست اطلاع رسانی خواهد شد و به این ترتیب نه تنشی در جامعه ایجاد خواهد شد و نه بی عدالتی در حق شخص یا سازمانی انجام می شود.
معاون دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه دانشگاه یک محیط علمی است و علم و شایستگی های پژوهشی مبنا می باشند تصریح کرد: روند استخدام در دانشگاه آزاد کاملا به صورت سراسری برگزار و فراخوان عمومی داده می شود. برخی از اعضای هئیت علمی دانشگاه بومی و تعدادی غیر بومی اند و چون از طریق فراخوان عمومی وارد مجموعه شده اند بنابراین تعداد اعضای بومی و غیر بومی نسبت به هم متغییر هستند.

در پایان این مراسم با اهداء لوح و هدایا از اعضای خانه مطبوعات و اصحاب رسانه تجلیل شد .

گزارش – سولماز محمدرضایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر