صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۷ ب.ظ
0

عضو هيئت مديره انجمن فوريت هاى پزشكى از بازداشت سه پرسنل اورژانس سرعين خبر داد و گفت: اين پايگاه ٥ ساعت تعطيل بود.

وراوی :

عبدالرضا محمدى عضو هیئت مدیره انجمن فوریت هاى پزشکى گفت: صبح روز گذشته ساعت ٧:٣٠، یک دستگاه پژو در جاده اردبیل سرعین، با گاردریل برخورد مى کند. گاردریل به داخل ماشین رفته و وارد سر پسر پنج ساله اى که در ماشین حضور داشته، مى شود. طبق گزارش پزشکى قانونى، پسر بچه در جا فوت مى کند.

وی ضمن اشاره به اختلالات مخابراتى، ادامه داد: با وجود نزدیکى محل حادثه به سرعین، تماس به پایگاه شهرستان نیر متصل مى شود. نیروها اعزام شده و پس از تماس مجدد براى دریافت آدرس دقیق، پاسخى دریافت نمى کنند. طى تماس با بى سیم پلیس ،مشخص مى شود در محدوده ذکر شده تصادفى رخ نداده است. بعد از تماس هاى مکرر با پلیس ١١٠ و دیسپچ اورژانس شهرستان و اطلاع از محل دقیق حادثه ،ماموریت به پایگاه سرعین محول مى شود.

محمدی افزود: به گفته حضار، پس از ١۴ دقیقه و طبق بررسى رییس مرکز اردبیل پس از ١٧ دقیقه از اولین تماس، نیروها در محل حاضر شدند.

عضو هیئت مدیره انجمن فوریت هاى پرشکى عنوان کرد: دادستان اردبیل که در حال عبور از مسیر تصادف بوده، پس از مشاهده، در محل مستقر مى شود و به محض رسیدن نیروهاى اورژانس، آنها را بازداشت مى کند.

محمدى تصریح کرد: سه نیرو اورژانس از ساعت ٨ صبح تا ١٣ بعدازظهر دیروز بازداشت شدند که در عمل ٢ آمبولانس پایگاه نیز بی استفاده ماند و پایگاه سرعین برای پنج ساعت تعطیل شد.

محمدى عنوان کرد: از طرفى طبق نظر سازمان پزشکی قانونی کودک دچار شکستگی جمجمه و آسیب بافت مغز شده و امکان درمان یا ادامه حیات نداشته است. در نتیجه انتقال یا عدم انتقال به موقع یا با تاخیر، تغییری در وضعیت متوفی نمیتوانست ایجاد کند و مرگ قطعی و غیر قابل مداخله درمانی محرز بوده است.

وی یادآور شد: حداقل کارى که دادستان باید قبل از بازداشت بى دلیل نیروها انجام مى داد، انتظار براى جایگزینى نیروهاى دیگر در پایگاه بود چراکه اگر ماموریتى به پایگاه محول مى شد، این دادستان بود که با جان مردم بازى کرده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

    دیدگاه شما درباره این خبر

    هفده + شانزده =