صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۷:۳۷ ب.ظ
0

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اردبیل از حضور کوهنوردان هفت کشور در هفته اول شهریورماه برای صعود به قله سبلان خبر داد

وراوی :

ایوب بهتاج ظهر یکشنبه در جلسه شورای عالی ورزش استان اردبیل تصریح کرد: این کوهنوردان از کشورهای ایسلند، انگلیس، هلند، آفریقا، هند، آذربایجان و اتریش کوهنوردی و یخچال نوردی خواهند کرد.

وی افزود: بعد از ورود این کوهنوردان به اردبیل، جهت اقامت و برگزاری برنامه افتتاحیه به پل معلق مشگین شهر عازم شده و در کمپ‌های پل اسکان می‌یابند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: بعد از سه روز استقرار در چادر روز چهارم صعود به کوه سبلان به عنوان دومین کوه مرتفع کشور از یخچال شمالی آغاز می‌شود و سپس در بازگشت مراسم اختتامیه اجرا خواهد شد.

بهتاج با تأکید به اینکه این صعود با مشارکت ۸۰ نفر از کوهنوردان داخل استان انجام می‌شود، اضافه کرد: کوهنوردان در این مدت از غذای مخصوص جهت تغذیه استفاده می‌کنند.

وی همچنین تأکید کرد: ضروری است ستاد ساماندهی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در استان تشکیل شود و این ستاد ورزشکاران رشته‌های وزنه‌برداری، شمشیربازی، دومیدانی، ژیمناستیک، ووشو و کاراته با پیش‌بینی حقوق و مزایا برای حضور در بازی‌ها آماده شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در خصوص نتیجه داوری بازی‌های آسیایی والیبال به میزبانی اردبیل، تصریح کرد: نماینده کنفدراسیون طی سفری که به اردبیل داشت ۱۲۰ آیتم را مطرح کرده است که در مجموع به این معنی است که دو سالن با امکانات استاندارد پیش‌بینی شود.

بهتاج افزود: در این مسابقات اردبیل میزبان ۱۶ تیم آسیایی است و لازم است از هم اکنون استان اعتبار مناسبی برای تجهیز سالن‌ها در اختیار اداره ورزش قرار دهد.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان کل بازی‌ها در هشت روز برگزار می‌شود و ورزشکاران در سرعین اقامت خواهند داشت.

وی صعود تیم والیبال استان به لیگ دسته یک را قابل‌تقدیر خواند و افزود: این صعود نشان داد که اردبیل در رشته والیبال نیز قابلیت‌های متعددی دارد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر