صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۵ ب.ظ
0
وراوی :

به گزارش روابط عمومی شهرداری،مسعود خیرجو شهردار مشکین شهر در جلسه آسیب شناسی معضل سد معبر که با حضور ریاست اتاق بازرگانی،اصناف ، اتحادیه های صنفی ، اماکن عمومی و نیروی انتظامی در محل دفتر شورای اسلامی شهر برگزار گردید سد معبر را بعنوان معضل جدی شهرداری عنوان و بیان داشت: افرادی که مبادرت به سد معبر می نمایند در حقیقت حقوق دیگران را زیر پا گذاشته و به حریم آنها تجاوز می نمایند که این خود در قانون نوعی جرم محسوب می شود.

شهردار مشکین شهر مقابله با سد معبر و پاکسازی معابر را وظیفه ذاتی شهرداری خوانده و اظهار داشتند: اینکه شهرداری وظیفه دارد با سد معبر مقابله و نسبت به ساماندهی آنها اقدام نماید شکی نیست اما شهرداری به تنهایی نمیتواند در حل و فصل این موضوع گام بردارد و نیازمند همکاری همه ی مسئولان و نهادهای ذیربط می باشد و چنانچه بتوانیم در حوزه های مختلف بسترهای لازم را فراهم کنیم خواهیم توانست نسبت به آزاد سازی معابر عمومی را که در حقیقت متعلق به عموم شهروندان است و کسی حق ندارد معابر را مسدود کند اقدامات موثری انجام دهیم.

وی از همکاری خوب نیروی انتظامی با شهرداری تقدیر و اظهار امیدواری نمود با تصمیم و تفکر جمعی بتوانیم راهکارهای اساسی در این خصوص ارائه و عملکرد مطلوبی را در این زمینه داشته باشیم.

خیرجو گفت:لازمه داشتن شهری مدرن و نظام مند مستلزم نظم و انضباط شهری است و چنانچه شهروندان مقید به رعایت قانون شهرنشینی شوند مشکلی وجود نخواهد داشت

شهردار مشکین شهر افزود: برنامه اصلی ما حذف دستفروشان نبوده بلکه هدف ما ساماندهی دستفروشان و اختصاص مکان مناسبی برای آنها بوده و دوست نداریم افرادی که از روی ناچاری و مشکلات عدیده ای که دارند مبادرت به دستفروشی می کنند مورد ظلم واقع شده و حق و حقوق آنها پایمال شود لذا با در نظر گرفتن وضعیت آنها و طبق جلساتی که با مسئولان ذیربط برگزار نموده ایم در دو نقطه شهر مکان یابی برای تجمع دستفروشان شناسایی شده و پس از طی مراحل قانونی و توافقاتی که صورت خواهد گرفت به آن مکانها انتقال داده خواهند شد.

وی ایجاد بازارچه های فصلی و روز را از دیگر برنامه های شهرداری جهت مقابله با معضل سد معبر عنوان و بیان داشت:جهت رفاه حال شهروندان درنظر داریم بازارچه های فصلی و حتی دائمی در نقاطی از شهر ایجاد کنیم تا بخش عمده ای از انتظارات شهروندان را براورده سازیم.

مسعود خیرجو در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب تاکسی های تلفنی اظهار داشت:برخی از آژانسها قوانین و مقررات صنفی خود را مراعات نکرده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می نمایند و مشاهده شده است در محلاتی که آژانسها در آن محلات فعالیت میکنند شاکیان زیادی دارند.

وی افزود: برنامه ای در راستای ساماندهی و نظارت بیشتر به فعالیت آژانسهای تلفنی ارائه شده که طبق آن آژانسهایی که شرایط تمدید پروانه فعالیت و همچنین عدم وجود محل مناسب برای پارگینگ خودروها و مواردی که در قانون پیش بینی شده است را رعایت ننمایند از ادامه فعالیت آنها جلوگیری نموده و تمدید پروانه فعالیت آنها منوط به احراز شرایط خواهد بود .

شهردار مشکین شهر در پایان از برخورد با دارندگان وسائط سنگین و نیمه سنگین مثل جره ثقیل و … که بصورت غیرقانونی در ساخت و سازهای غیرقانونی فعالیت می کنند خبر داد و افزود:این عمل آنها معاونت در جرم محسوب شده و طبق هماهنگی هایی که با فرماندهی انتظامی و معاونت پلیس راهور شده است اعمال قانون و وسائط نقلیه آنها به پارکینگ انتقال داده خواهد شد.

در این جلسه اعضای حاضر دیدگاهها و راهکارهای خود را در خصوص حل و فصل معضل سد معبر ارائه دادند ومقرر گردید ضمن تعیین مکان مناسبی برای دستفروشان نسبت به ساماندهی آنها اقدام گردد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر